En iyi Bilim Kurgu Filmleri Şaşırtıcı ve Eğlenceli 10 Bilim Kurgu Film Önerileri


135

Hem eğlenceli hemde şaşırtıcı bir tür olan bilim kurgu dalında en iyi bilim kurgu filmlerini sizler için derledik. En iyi bilim kurgu filmleri listemize yorum yapmayı unutmayınız.

# İzlenmesi gereken en iyi 10 netflix dizisi listemiz için buraya tıklayın. en iyi diziler

Alita: Battle Angel

Tür : Aksiyon, Macera

Yıl : 2019

IMDB: 7.3

Yönetmen : Robert Rodriguez

15 yıldan fazla bir süredir, James Cameron’ın Robert Rodriguez tarafından yönetilen evcil hayvan projesi, bu yaz gerçekleşmiş olan tüm underwhelming devamı için mükemmel bir alternatif olabilir. Bunun yerine ABD izleyicileri, Sevgililer Günü’nde açıklanamayan bir şekilde piyasaya sürüldüğü zaman manga uyarlamasını görmezden geldi. Reddedilen Alita yok: Savaş Meleği’nin sorunları, özellikle senaryo bazında; Cameron yapımları sık sık yapar. Ancak, tiyatro deneyimi için özel olarak hazırlanan gösterilere göre, bu yıl bile olsa bu on yıl boyunca hiç bu kadar iyi olmamıştı. Ve evet, 10 yıl önceki Cameron’un Avatar’ından bu yana en etkileyici olan 3D’ye layık görüyorum.

Aniara

Tür : Drama , Bilim Kurgu

IMDB: 6.2

YIl : 2018

Yönetmen : Pella Kgerman

Bazı yabancı ülkeler pahalı görünen ve yeterince ilgi çekici görünen büyük bilim kurgu gişe rekorları kıran dalgalar ile dalga geçerken, İsveç daha merak uyandıran ama yine de ilham veren bir şeyle karşı karşıya kaldı. Pella Kågerman ve Hugo Lilja’nın Aniara’sı kafa karıştırıcı bir bilim kurgu değil, zekice ve düşünceli, sonuçta bile ironik. Harry Martinson’un epik varoluşsal bilimkurgu şiirine dayanarak, İsveç’in gururu olan film, güç kaybına uğrayan ve muhtemelen sonsuza dek uzayda sürüklenen sömürgele giden bir sömürge nakliye gemisini takip ediyor. Daha iyi, daha kalabalık bir Yolcu gibi. Aslında, unut o filmi ben getirdim. Temelde Gilligan’ın Adası, daha az saçma, daha fazla umutsuzluğa sahip.

Happy Death Day 2U

Tür : Komedi , Korku

IMDB: 6.2

Yıl : 2019

Yönetmen : Christopher Landon

Slasher franchise’larının daha önce bilim kurguya gittiğini gördük, ancak Jason Voorhees uzaya gittiğinde cinayet çılgınlığı hala odaktaydı. Groundhog Day’dan ilham alan bir slasher komplo için bilim kurgu / fantaziyi zaten korku içinde harmanlayan Mutlu Ölüm Günü’nün bu takibi, tarzları büyük ölçüde değiştiriyor. En azından bilim kurguya korkudan daha çok eğilir. Ayakta hala bir Babyface kırıcı var, ancak arsanın çekirdeği zaman yolculuğu ve alternatif evrenleri içeriyor. En önemli meta referansı, Gelecek Bölüme Dön II’ye benzer şekilde, Avengers: Endgame de aynı şeyi yapmak için tüm krediyi almadan birkaç ay önce daha önce görülen sahnelerdeki yeni bakış açılarını çekiyor.

High Life

Tür : Macera ,Drama

IMDB: 5.8

Yıl : 2018

Yönetmen : Claire Deniz

Bu film, hayatlarının geri kalanını hiçbir yere uzay gemisinde geçirmeyen insanlar hakkında, Claire Denis’in ilk İngilizce dil özelliği, bir anı hayranlık uyandırıyor ve bir sonraki filmde izlenmesi zor, Tarkovskian da zevklerinde ve provokasyonunda. Robert Pattinson, Yüksek Yaşam’da, istemeyerek bir kara delik görevine gine domuzları olarak gönderilen bir mahkum grubundan biri olarak görüyor. Bu arada, üreme deneylerine tabi tutulurlar, ancak “fuckbox” adı verilen bir odadaki mastürbasyon deneyimlerinin dışındaki etkinlikleri reddedilir. Her şey sizin sandığınız kadar sorunsuz gerçekleşir.

The Kid Who Would Be King

Tür : Aksiyon Macera

IMDB: 6.0

Yıl : 2019

Yönetmen : Joe Cornish

Uzaylı fantezisine uzaylıları takas eden Kral olacak Çocuk yine bir tür istilayı durduran bir grup çocuğu izler. Bu, Cornish’in Arthur efsanesi ve Steven Spielberg filmlerine olan sevgisinin bir türevi karışımı olabilir, ancak kendi başına bir sevinç.

I Am Mother

Tür : Korku,Drama

IMDB: 6.7

Yıl : 2019

Yönetmen : Grand Sputore

Hepimiz robotların Dünya’yı yöneteceğini biliyoruz, ancak bu filmin varsaydığı şey belki bizi geri getirme veya etrafta tutma girişimleridir. Grant Sputore’nun ilk uzun metrajlı filmi Ben Am Ana, yalnızca Anne (Rose Byrne tarafından seslendirildi) olarak bilinir ve insanlığın geleceğini yükseltme görevini üstlenmiştir. Şimdilik, onunla birlikte ayrıntılı bir sığınakta yaşayan bir genç kadın (Clara Rugaard) aldı. Sadece Kızı olarak biliniyor ve Johnny Carson’ın ev sahibi olduğu zaman The Tonight Show’un fiziksel zindeliği ve bölümlerini seviyor. Birdenbire, Daughter’in dünyası, yaşanılmaz bir dünya olması gerektiğinden, sığınaklarının kapısında başka bir kadının (Hillary Swank, onu yıllardır gördüğüm en iyi) ortaya çıkarmasıyla altüst oldu.

Fast Color

Tür : Drama ,Gerilim

IMDB: 6

Yıl : 2018

Yönetmen : Julia Hart

Süper kahraman filmi türünün sinemada baskın bir varlık olarak yükselmesinden bu yana, birçok hikaye anlatıcısı, kostümlü Haçlılar veya gerçek dünyada özel yeteneklere sahip insanlar olsaydı nasıl olacağını düşündü. Julia Hart’ın Hızlı Rengi, muhtemelen doğru bir cevaba en yakın şey. Küçük, sert, yavaş film, benzer şekilde çizilen Midnight Special’ı bile, efsanevi bir aksiyon gibi görkemli kılar. Gugu Mbatha-Raw, hükümet ajanlarından ve bilim insanlarından kaçan bir kadın olarak önderlik ediyor. Annesi ve yıllar önce terk ettiği kızı ile yeniden bağlantı kurmak için eve dönüyor.

Hard to Be a God

Tür : Drama , Blim Kurgu

IMDB: 6.7

Yıl : 2013

Yönetmen : Aleksey German

Uzay gemisi yok mu? Lazer yok mu? Ne oluyor ? Filmde, bilim adamları, baskıcı karanlık çağda kalmış bir gezegeni incelemek için Dünya’yı terk etti. Doğrudan topluma müdahale etmesinin yasak olduğu bir bilim insanı, kendisini gözlemlemek için daha iyi bir baron olarak ayarladı. Ancak tanrı benzeri statüsü bile onu, cahil, şiddetli ve sadece etrafındaki sade kirli yaşamlardan uzaklaştıramaz. Çok az film, Tanrı Olmak Zor kadar çılgınca ya da çamurludur, ancak ilk yarım saatten sonra, filmin amansız kiri insanlığın en temel doğasının büyüleyici bir şekilde eşsiz tasvirine yol açar. Bir Tanrı Olmak Zor ile ilgili her şey bir savaştır – filmin çekilmesi altı yıl sürdü, kurgulanması yedi ve yapım işkencesi olmalı – ama sonuç muhteşem.

Timecrimes 

Tür : Korku , Gizem

IMDB: 7.2

Yıl : 2007

Yönetmen : Nacho Vigolondo

Timecrimes belki de şimdiye kadar yapılmış en zarif kısır zaman yolculuğu filmi. Orta sınıf Héctor, karısıyla paylaştığı kır evinin arkasında çıplak bir kadına casusluk eder, sonra karısı uzaklaştığında genç kadını arar. Şiddetli maskeli bir adamla karşılaşmak, Héctor’ü giderek daha kötü ve kabus olan bir olaylar zincirine sürüklüyor. Bilim kurgu ile ilgilenmeyen izleyicilere hitap edecek kadar Hitchcockian, Timecrimes zaman döngüsü konseptini Héctor’in derinliklerine taşımak için kullanıyor. Filmin zaman yolculuğu planının hava sızdırmaz olması değil, kavramın, kötü kararların bencil ve aptalca bir eylem seline nasıl yayıldığını göstermek için ideal olduğunu kanıtlamasıdır.

District 9

Tür : Aksiyon , Bilim Kurgu

IMDB : 7.9

Yıl : 2009

Yönetmen : Neill Blomkamp

Gecekondu mahallesinde tutuklanmak için Dünya’ya geliyorlar. Güney Afrikalı yazar / yönetmen Neill Blomkamp’tan (Chappie) ilk çıkışında, apartheid hakkındaki metaforu kaçırmak imkansız, ama bariz olduğu kadar etkili. Blomkamp, ​​Wickus’un insan toadisinden uzaylı sempatizanına tam anlamıyla bir dönüşümünü neşeyle canlandırıyor ve yumuşak bir yaklaşımla rahatsız edilemiyor. Bu sosyal yorum, şimdiye kadar bir film ekranını sıçratan en aldatıcı, teknoloji ağırlıklı bilim kurgu parçalarından biri olarak giyinmiş.

# Daha fazla film ve dizil önerileri için buraya : İzlenmesi Gereken Yeni Çıkan Yabancı Filmler | IMDb +7 | 2020


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

135