Unutulmayan Aşk Hikayeleri İle En İyi Romantik Komedi Önerileri | 2020


126

Hem eğlendirici hemde eğlendiriken düşündüren romantik komedi filmleri bizler için kadın erkek ilişkisinden başlayıp dram, komedi yada gerçek aşk hayatına kadar gidiyor. Romantik komedi filmleri bunları yaparken aynı zamanda bizleri kahkahalara boğabiliyor. İşte bugün sizler için en iyi romantik komedi film önerileri listemizi hazırladık.

Silver Linings Playbook Filmi (2012)

yabancı komedi filmleri

Konusu : Jennifer lawrence’nın en iyi kadın oyuncu ünvanını almasını sağlayan filmi sadece romantik komedi olarak adlandırmayalım. bizler için film olarak dram ogesine yer veren filmin konusunda karısını kendisini aldattığını öğrenen bir kocanın yapacağı olaylardan bahsediyor. Bu aşk filmi kendisini tekrar tekrar izlettirmeyi hak ediyor.

IMDb : 7.7
Fragman için buraya tıklayın.

(500) Days of Summer Filmi (2009)

en iyi romantik filmler

Konusu : Şimdiye kadar sinema tarihinde en gerçekçi aşk hikayeleri olarak kendini belli etmiş ve sırf bunu için bile olsa bu zamana kadarki en iyi romantik komedi filmleri arasında olmayı hak eden filmin konusu tam olarak şöyle anlatıyor. Bunun bir aşk hikayesi olmadığını hatta tam tersi olarak aşk hakkında bir hikaye olduğunu açıklıyor.

IMDb : 7.7
Fragman için buraya tıklayın.

Love Actually / Aşk Heryerde Filmi (2003)

en iyi aşk filmleri

Konusu : Yılbaşında izlenecek romantik komedi filmleri arıyorsanız işte sizin için bir şans! Filmde bir çok ödül almış oyuncular mevcut. Yönetmenin ilk filmi olsada bir romantik filmlerden bekleyeceğiniz herşey mevcut. Bol bol güleceğinize emin olun.

IMDb : 7.6
Fragman için buraya tıklayın.

The Big Sick Filmi (2017)

en beğenilen komedi filmleri

Konusu : Her film romantik komedi olacak değil ya. Bu film tam oalrak dramatik komedi olarak önümüze sürülen bir aşk hikayesini anlatıyor. En iyi senaryo ve oskar ödülleri alan bu yabancı film pakistan asıllı iki gencin aşkını konus almış.

IMDb : 7.6
Fragman için buraya tıklayın.

Aşk Zamanı Filmi (2000)

romantik komedi film önerileri

Konusu : Romantik filmler arasında en çok sevilen film olan Aşk Zamanı, İzlenebilecek en iyi filmler arasında. Aşk hikayesinin yanı sıra dram konusuda işleyen bu film dirty dancing sahneleri ile ünlüdür. Hong Kong şehrinde biribirnden bağımsız olan 2 birey istemiszce birbirlerine aşık olurlar ve heyecanlı olay buradan sonra gerçekleşir.

IMDb : 8.1
Fragman için buraya tıklayın.

Not Defteri Filmi (2004)

gerçek aşk

Konusu : bu oscar ödülüne layık bir aşk hikayesi eminim herkezi ağlayacak türden. Gerçek aşk bu diyeceğiniz romantik filmin konusu bakımevinde kalan yaşlı bir adamın günlüğünden çıkan hayatının aşkı ile geçirdiği mutlu ve huzurlu zamanlardan sonra sevgilisinin ölmesini anlatıyor.

IMDb : 7.9
Fragman için buraya tıklayın.

Aşk Tarifi Filmi (2007)

sinemaya uyarlanmış romanlar

Konusu : Bir sinemaya uyarlanmış roman filmi olan bu romantik komedi filmi kadın erkek ilişkisi nasıl iyileştirilir sorusuna iyi bir cevap. En komik ve en romantik yabancı film olan bu filmde aynı restoranda çalışan 2 birey arasındaki komik aşk hikayesini anlatıyor.

IMDb : 6.3
Fragman için buraya tıklayın.

Tutku Oyunları Filmi (2006)

romantik

Konusu : Oscar ödüllü filmlerin içinde olan en iyi aşk filmlerine aday olabilecek bir aşk hikayesi ile bizlere 2 farklı çiftin karşı cinslerinden hoşlanması sonucu olayların karıştığını ve romantik sahneleri ile akıllara kazınmış filmler arasına girmeyi başarmış dramatik ve bir o kadarda unutulmaz film karşımızda.

IMDb : 7.5
Fragman için buraya tıklayın.

Ölümsüz Aşk Filmi (2015)

aşk hikayeleri

Konusu : Aile içi ilişkileri sarsıntılı olan jrajikomik konuları ile bir süre içerisinde aşkın her türlüsünü yaşamalarından bahsedilen bu film romantik komedi film önerileri için oldukça sevilen bir türden gerçek aşkı bize anlatıyor.

IMDb : 7.2
Fragman için buraya tıklayın.

Crazy Stupid Love Filmi (2011)

dirty dancing

Konusu : Birbirlerine çok yakışan Ryan Gsoling ve Emma Stone’u hatırlıyorsanız eğer bu filmin en iyi aşk filmleri kategorisinde olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Bu filmde karısı ile ilişkisinin zayıfladığınızı gören adamın flörtler ile yol arkadaşını tekrar geri kazanmasını anlatıyor. En iyi dans sahnesi dirty dancing ile bu filmde olsa gerek.

IMDb : 7.4
Fragman için buraya tıklayın.

50 First Dates / 50 İlk Öpücük Filmi (2004)

unutulmazfilmler

Konusu : Karşımızda bir romantik komedi filmi klasiği var. Her role uyan ve oscar ödülü olan Meg Ryan, babasını ölen annesinden sonra yas tutmasını engellemek için yeni bir eş bulmak istemesini anlatan aşk hikayesini oscara taşımış.

IMDb : 6.8
Fragman için buraya tıklayın.

Hitch / Aşk Oyunları Filmi (2005)

oscar ödüllü filmler

Konusu : Birçok başka romantik filmde oynayan Andy Tennant ile şahlanan bu film kategorisindeki en eğlenceli film. Will Smith’inde filmde büyük bir emeği geçmiştir. Film bir aşk doktoru olan adamın herkeze aşık nasıl edilir gibi şeyler öğretirken kendisinin bir kıza aşık olmasından ibaret. Gülmek garanti!

IMDb : 6.6
Fragman için buraya tıklayın.

Daha Yaklaş / Closer Filmi (2004)

kadın erkek ilişkisi

Konusu : İzlemekten bıkmayacağınız romantik komedi film önerileri listemizde bulunmaya hak kazanmış olduğuna göre iyi bir iş çıkarmış olmalı. Gerçek aşkı konu alan bu filmde farklı kişilerle evli 2 bireyin bir fotoğraf sergisinde birbirlerine aşık olmaları sonucu gelişiyor. Unutlmayan sahneleri ile dirty dancing olarak aklımıza kazınmış.

IMDb : 7.3
Fragman için buraya tıklayın.

Stuck in Love Filmi (2012)

aşk filmleri

Konusu : Sarsıntılı bir aşk hikayesi ile ailesinde büyük bir kaygı oluşan bir adamın tekrar aile bağını düzeltmek istmeesiyle ortaya çıkan romantik komedi konusu bizleri şaşırtıyor. Sinema tarhinde eşi benzeri görünmemiş filmlerden bir tanesi.

IMDb : 7.2
Fragman için buraya tıklayın.

Senden Önce Ben Filmi (2016)

en sevilen filmler

Konusu : En iyi drama filmleri bile bu kadar acıklı olmamasna rağmen bu filmde romantik komedide mevcut. Tekerlekli sandelyeye mahkum bir adamın kendisine tutulan hizmetçiye aşık olması ve buna hizmetçininde sıcak bakması üzerine geçen bu kadın erkek ilişkisi ile biten aşk hikayesi tam olarak sizin için.

IMDb : 7.4
Fragman için buraya tıklayın.

Kadınlar Ne İster ? Filmi (2000)

romantik komedi film önerileri

Konusu : Kadın erkek ilişkisinde destan yazmış olan bu filmde kaza geçiren bir adamın kazandıı garip bir yetenek olan kadınların aklından geçenleri okuma özelliği ele alınmış. Böyle bir konuda gülmemek mümkünmü ? En iyi romantik komedi filmleri denince akla gelenlerden.

IMDb : 6.4
Fragman için buraya tıklayın.

Aşk Sarhoşu Filmi (2010)

en iyi romantik filmler

Konusu : Sinemaya uyarlanmış filmler arasında en iyi aşk filmleri olarak rol oynayan romantik komedi filminin konusu dramatik türden. Kimseye aşık olmayan bir kadının hiç beklenmedik bir anda hiçbeklenmedik bir kişiye aşık olduğunu ama bunu kabullenmediğini sonrasında ikilinin birbirinden vazgeçemediğini anlatıyor.

IMDb : 6.7
Fragman için buraya tıklayın.

Çılgın Bir Gece Filmi (2010)

en gerçekçi filmler

Konusu : Bir yandan romantik bir yandan komedi filmleri arasında gidipgelen bu dram komedi filmi ilişkileri karmaşık olan bir aşk hikayesini anlatıyor. Tam olarak : 2 çift ilişkilerini canlandırmak için her hafta 1 kere yemeğe çıkarlar. Erkek yüksek bütçeli restorana götürmeye karar verir ama buraya rezervasyonları yoktur ve gelmeyen bir müsteri yerine girmeye çalışırlar. Tam bir romantik komedi kapsamına giren bu film sizler için önerimdir.

IMDb : 6.3
Fragman için buraya tıklayın.

Sensiz Olmaz Filmi (2012)

izlenebilecek en iyi filmler

Konusu : İzlenebilecek en iyi filmler arasında olan sensiz olmaz romantik komedi filmler arasında kendini ilginç konuları ile kendini belli ediyor. Birkaç seneliğine şehri terk etmek zorunda kalan erkek karakterimizin döndüğünde sevdiği kızın başka birisiyle ilişki yürüttüğünü öğreniyor ve karmaşık aşk hikayesi burada başlıyor ve ikili tekrar birleşiyor.

IMDb : 7.0
Fragman için buraya tıklayın.

Aramızdaki Sözler Filmi (2017)

unutulmaz filmler

Konusu : Sinema tarihinde Idrıs Elba ile şahlanan bu romantik komedi filmi bir yandanda dram ve kadın erkek ilişkisi ikilisine dayanıyor. Issız karlı bir dağın tepesinde, en yakın insandan kilometrelerce uzaktadırlar. Birbirini hiç tanımayan bu iki insanın, zorlu doğa koşullarında uzun bir yolculuk yapmak ve hayatta kalabilmek için birbirlerine güvenmekten başka şansı yoktur.

IMDb : 6.4
Fragman için buraya tıklayın.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

126