Hak-İş’ten kıdem tazminatı ile ilgili açıklama geldi !


110

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’dan kıdem tazminatı ile ilgili açıklama geldi. Arslan, ”kazanılmış hakların korunduğu yeni bir modele ihtiyacımız var” sözleri ile dikkat çekti.

Bir süredir ekonomi dünyasının gündemi haline gelen kıdem tazminatı ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Son olarak Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, mevcut sistemin bazı sorunlara yol açtığını belirterek ”Kazanılmış hakların korunduğu ve çalışanların tamamına yönelik güçlü, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir modele ihtiyaç duyulduğu inancındayız.” dedi.

Yaptığı yazılı açıklamada, kıdem tazminatının çalışma hayatı için oldukça önemli olduğunu vurgulayan Arslan, mevcut sistem ile ilgili sosyal taraflar ile müzakereye hazır olduklarını ancak salgın hastalıklar sürerken, söz konusu tartışmaların yapılmaması gerektiğini belirtti.

Mahmut Arslan, tüm Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeni ile tüm kurumların ortak bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyerek, kıdem tazminatı tartışmalarının uygun olmadığı açıklamasında bulundu.

Ayrıca Arslan, hakların korunduğu, adaletsizliklerin, haksızlıkların yaşanmayacağı güçlü bir sisteme gereksinim duyulduğunu belirtti.

Mahmut Arslan: ”Kazanılmış hakların korunduğu ve çalışanların tamamına yönelik güçlü, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir modele ihtiyaç duyulduğu inancındayız. İstisnasız her bir çalışan için güvence altına alınacak, haksızlıkların, adaletsizliklerin yaşanmayacağı bir sistemin geliştirilmesi gerekmektedir.”


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

110