İzlenmesi Gereken En Iyi 30+ Yabancı Dizi | İMDB 8+ Puan | 2020


122

En mükemmel IMDb 8+ puan alan 30+ en iyi yabancı diziler En iyi yabancı diziler sıralamasını sizler için hazırladım. Hangi diziyi izlemeyliyim diye düşünmek yok! En çok izlenen yabancı diziler sizler için bir kurtuluş kapısı olacak. Bu zamana kadar çekilmiş en iyi yabacı dizi sıralamasını hazırladım. Bu yazının hemen altında en iyi yabancı diziler IMDb sıralamasına göre dizilmiştir. Umarım en popüler yabancı diziler listesi dizi tavsiyeleri arayışlarınızın kurtuluş kapısı olur.

1) Breaking Bad Dizisi

En Popüler Yabancı Diziler - En İyi Yabancı Diziler -Breaking Bad
En Popüler Yabancı Diziler – En İyi Yabancı Diziler -Breaking Bad

IMDB Puanı : 9,5/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 5 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2008
Dizi Türü: Suç, Drama, Gerilim

Oyuncular : Bryan Cranston (Walter White), Anna Gunn (Skyler White),
Aaron Paul (Jesse Pinkman), Dean Norris (Hank Schrader), Betsy Brandt (Marie Schrader), RJ Mitte (RJ Mitte)

Breaking Bad Konusu : En iyi yabancı diziler listemizin ilk üyesi olan Breaking Bad , en iyi Amerikan dizisi olarak seçilmiştir. Amerikan dizisine bağımlı olacaksınız. Bir lisede çalışan Walter White, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmenidir. Öğretmenlikten arta kalan zamanlarda ise bir oto yıkamacıda araba yıkamakta, ailesinin getirdiği maddi zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Nefes alış verişinde ve vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora görünür ve Akciğer Kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm ve ailesini geride bırakma düşüncesi Walter White’ı derin düşüncelere iter. Walter White’ın meth işine girmesi ve kısa sürede işe adapte olmasının ardından bir takım sorunlar baş gösterecektir. Hank’in polis olması ve Walter’ın bu sebeple yaptığı işi en yakınlarından bile saklamak zorunda kalması işleri zora sokmaktadır. Kaliteli methin talebinin fazla olması ve yüksek fiyatlara satılması, Walter’a çok ciddi bir para getirmektedir. İlerleyen dönemlerde bu parayı nasıl kazandığını açıklamak zorunda kalacak ve kazandığı paranın bir bölümünü aklamak için bazı işlere girişecektir.

2) Dexter Dizisi

En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler -Dexter
En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler -Dexter

IMDB Puanı : 8,7/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 8 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2006
Dizi Türü: Gizem, Drama, Suç

Oyuncular : Michael C. Hall (Dexter Morgan) Jennifer Carpenter (Debra Morgan) David Zayas (Sgt. Angel Batista) James Remar (Harry Morgan) CS Lee (Vince Masuka)

Dexter Konusu : En iyi yabancı diziler listesinde bir başka önerebilinecek dizilerden bir taneside Dexter. En iyi diziler IMDB listesine girmeye hak kazanan kapsamlı bir suç dizisi .İnternette en çok izlenen diziler içindedir.Gün geçtikçe yabancı dizilere olan ilginin de arttığı görülmektedir. Türk uydularında yabancı kanalların yer alması ve İnternet ortamında da dizi izleme olanaklarının da artmasıyla birlikte artık günümüzde herkes dilediği yabancı diziyi seyredebilmektedir. Üstelik bu dizilerin sezonlarının toplu halde bulunmasıyla birlikte dizi bitse de toplu şekilde seyredebilme imkânı vardır.Yabancı dizilerin bu denli tercih edilmesinin nedeni onları takip etmenin ve yeni bölümlere yetişmenin kolay olmasıdır. Artık altyazı seçeneğinin de olmasıyla birlikte dil problemi de ortadan kalkmıştır. Yabancı diziler Türk dizilerine oranla daha kısa sürmektedir. Bu yüzden bir oturuşta birçok bölüm art arda izlenebilmektedir.

3) Game Of Thrones Dizisi

Yabancı Dizi Önerileri - Yabancı Dizi IMDB sıralama - Game Of Thrones
Yabancı Dizi Önerileri – Yabancı Dizi IMDB sıralama – Game Of Thrones

IMDB Puanı : 9,5/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 8 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2011
Dizi Türü: Aksiyon, Macera, Drama

Oyuncular : Peter Dinklage (Tyrion Lannister) Lena Headey (Cersei Lannister )Maisie Williams (Arya Stark) Emilia Clarke (Daenerys Targaryen ) Kit Harington (Jon Snow) Michelle Fairley (Catelyn Stark)

Game Of Thrones Konusu : En iyi yabancı diziler listesinde yer almayı hakeden bir başka sürükleyici dizimizde game of thrones . Bu dizi hem en iyi yabancı diziler listesinin başında yer alıyor hemde IMDB yabancı dizi sıralamasında ilk sırada yer alıyor.Gelelim dizinin konusuna. Yedi krallıktan bahsediliyor. Ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuş. Westeros denilen bir dünya burası. Dönem dönem yazların kışlara oranla çok kısa sürdüğü, ama bitmeyecek kadar uzun kışların da yaşandığı bir coğrafya. Krallık bir şehirden, Demir tahttan idare ediliyor. Bölgelerde ise krala yemin ederek sadık yaşayan aileler, bu ailelerin başında lordlar ve yine lordlara yemin ederek sadık yaşayan halklar var. En köklü lordluk yaşadıkları topraklar kadar soğuk ve sert yaradışlı olan Starklar. Starklar Kıştepesi kalesinde yaşıyorlar. Zaten en büyük bölge olan kuzey, aynı zamanda krallığın da koruyucusu konumunda. Kuzeyin en ucuna Kışyarı denilen buzdan bir duvar örülmüş. Burada gece nöbetçileri yaşamakta. Gece nöbetçileri genellikle ölümle cezalandırılmış mahkumlardan ya da kendisinden ve ailesinden kaçan asillerden oluşturuluyor. Onlar bir tür yeminle ölene kadar gece nöbetine bağlı yaşıyorlar ve evlenemiyorlar. Duvarın ardı daha sert kışlar yaşamakta. Orada kimseye bağlı olmayan yabaniler, devler, insan yiyenler yaşıyor. Ve hikayemizde, Westeros’un kuzeyinde, Yedi Krallık’ı yüzlerce yıldır koruyan buzdan surun ardında tekin olmayan güçler toplanmakta.

4) Lie To Me Dizisi

En iyi yabancı diziler - Yabancı Dizi Önerileri - Lie To Me
En iyi yabancı diziler – Yabancı Dizi Önerileri – Lie To Me

IMDB Puanı : 8.0/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2009
Dizi Türü: Gizem, Drama, Suç

Oyuncular : Tim Roth( Dr. Cal Lightman) Kelli Williams (Dr. Gillian Foster)
Hayley McFarland (Emily Lightman) Brendan Hines (Eli Loker)

Lie To Me Konusu : Mutlaka izlenmesi gereken yabancı dizlerden biride Lie to me . Sürükleyici dizi arıyorsanız yada dizi arayışı içerisindeyseniz işte ilacınız burda.Fox’ta yayınlanan ve döneminin en çok izlenen polisiye – suç dizi olan Lie to Me, Dr. Cal ve ekibinin başından geçen olayları ve bu olayları nasıl çözdüğünü anlatan bir yapımdır. Başrollerinde usta oyuncu Tim Roth başta olmak üzere Kelli Williams, Brendan Hines ve Monica Raymund gibi isimleri de bulunduran dizinin senaristi Samuel Baum iken yönetmenlik koltuğunda ise Brain Grazer oturmaktadır. 3 sezon süren ve 48 bölümden oluşan yapımın her bölümünde farklı olaylar incelenmekte ve farklı tekniklerle sonuca ulaşılmaktadır. Kısaca konusunu özetleyecek olursak Lie to Me, Dr. Cal Lightman önderliğindeki Lightman Group şirketinin çeşitli yerel veya ulusal davaları, psikolojik yöntemlerle çözmeye çalışmasını anlatan bir dizidir. Lightman, beden dili ve mikroifade konularında uzmanlaşmış bir psikologdur ve kendi adını verdiği grubunda kendisi gibi bu konuda uzmanlaşmış kişileri bir araya getirmiştir. Cal ve ekibi, CIA’e danışmanlık yapmakta ve bazı özel dosyaları bu psikolojik yöntemleriyle çözmektedirler. Her ne kadar uzmanlaşmış bir ekip olsalar da Lightman ve ekibi kimi davalarda çok zorlanacak, teknikleri yetersiz kalsa da bir şekilde durumun üstesinden geleceklerdir.

5) Doctor House Dizisi

En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler-Dizi Önerileri - Doktor House
En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler-Dizi Önerileri – Doktor House

IMDB Puanı : 8,7/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 8 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2004
Dizi Türü: Drama, Gizem

Oyuncular: Hugh Laurie (Dr. Gregory House) Omar Epps (Dr. Eric Foreman)
Robert Sean Leonard (Dr. James Wilson) Jesse Spencer (Dr. Robert Chase)
Lisa Edelstein (Dr. Lisa Cuddy)

Doktor House Konusu: Yabancı dizi önerilerine girmeyi hak kazanan bir başka sürükleyici dizimiz daha var.Eminim yabancı dizi arayışınızı yani site site gezmenizi önleyecek bir dizi.Orijinal ismi House M.D. olan House dizisi konusu, oyuncuları ve karakterlerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Dram türündeki dizi 2004 yılında başlamış ve 2012 yılına kadar yayınlanmıştır. FOX kanalında yayınlanan House dizisi 177 bölüm sürmüştür.Dizinin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturmaktadır. Dizinin büyük bölümü Los Angeles da Century City de çekilmiştir.Oyuncu Hugh Laurie 2006 ve 2007 yılları olmak üzere Dr. Gregory House karakteri ile Altın Küre ödülünü almıştır. Humanitas Prize’nin yanında Altın Küre ve Emmy ödülünü de alan dizi tabiri caizse en iyi hastane dizisidir. New Jersey eyaletindeki bir hastanede bulaşıcı hastalıklar konusunda uzman doktor Gregory House ve üç kişilik ekibinin hastanede başlarından geçen olaylar anlatılmaktadır. Medikal dizi kategorisinde de değerlendirilebilecek dizide Doktor Gregory House başarılı operasyonları yürütmesine rağmen fazla risk alması sebebi ile hastanede yönetimi tarafından kovulur.Diğer hastanelerde Doktor Gregory House’u riskli karar alan bir yapısı olduğu için işe almak istemezler.İngiliz aktör Hugh Laurie gösterdiği performans ile Dr. Gregory House karakterine çok farklı anlamlar katmıştır.Asosyal, zeki, saplantılı bazen de huysuz ve ukala olmasının yanında Dr. Gregory House zor hastalıklara çözüm getirebilen ve riski seven bir doktordur.

6) Band Of Brodhers Dizisi

en-iyi-yabancı-diziler-band-of-brothers
en-iyi-yabancı-diziler-band-of-brothers

IMDB Puanı : 9,5/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 1 Sezon ( Mini Dizi )
İlk Bölüm Tarihi : 2001
Dizi Türü: Aksiyon, Tarihi, Savaş

Oyuncular: Scott Grimes (Donald G. Malarkey) Damian Lewis (Richard D. Winters) Ron Livingston (Lewis Nixon )Shane Taylor (Eugene G. Roe)

Band Of Brodhers Konusu : Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında yer alan bir baska yabancı dizi. Benim size savaş temalı olarak önerebileceğim en iyi dizi. Band of Brothers Konusu ve Karakterleri isimli yabancı dizi tanıtımımıza hoşmgeldiniz. Stephen Ambrose tarafından yazılan tarih, savaş, dram konulu konulu dizi, aynı adlı romandan uyarlanmıştır. Yapımcılığını Tom Hanks ve Steven Spielberg’in üstlendiği dizi, tüm zamanların en popüler dizilerinden biridir. Yayınlanmaya başlandığı 2001 yılından itibaren büyük bir izleyici kitlesine sahip olmuş ve halen birçok kanalda izleyicilerle buluşmaktadır. David Nutter, Tom Hanks, David Leland, David Frankel, Tony To Phil Alden Robinson, Richard Loncraine ve Mikael Salomon birçok ünlü yönetmenin bulunduğu bir kadroyla yönetilmiş olan dizi üst düzey bir prodüksiyon kullanılarak beyaz perdeye yansıtılmıştır. Dizide; Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Ron Livingston, Matthe Settle ve Neal McDonough gibi ünlerine Band of Brothers ile daha da ün katmış birçok oyuncu rol almıştır.

7) Mr Robots Dizisi

Yabancı Dizi Önerileri - En İyi Yabancı Diziler- Mr Robots
Yabancı Dizi Önerileri – En İyi Yabancı Diziler- Mr Robots

IMDB Puanı : 8,6/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 4 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2015
Dizi Türü: Suç, Drama, Gerilim

Oyuncular: Rami Malek (Elliot) Carly Chaikin (Darlene) Portia Doubleday (Angela Moss) Martin Wallström (Tyrell Wellick)

Mr Robots Konusu: Gelmiş geçmiş en iyi yabancı diziler arasında herzaman kendini belli eden en iyi yabancı dizilerden biride mr robots. Dizi önerisi arayışında olanlara ilaç gibi gelecek.Dizi özellikle bilişime ilgi duyan herkesin ilgisini çekmektedir. Dizi içerdiği bilişime dair terimleri ve heyecanlı siber saldırı olaylarıyla ilgiyi canlı tutabilmektedir. 24 Haziran 2015’te yayınlanmaya başlayan dizi ise IMDb’den 8,8 gibi oldukça yüksek bir puan almaktadır. Başrolde Elliot adlı karakter bulunmaktadır. Bu karakter çocukluk yaşlarından beri ailevi şiddete maruz kalmış ve genellikle asosyal olan bir karakteri temsil etmektedir. Elliot bir siber güvenlik firmasında tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Fakat Elliot’un hayatı istediği gibi gitmez. Psikolojik sorunlarla mücadele eder. Bu psikolojik sorunların bir yansıması olarak ise geceleri yaptığı işler görülür. Geceleri sevdiklerine ve ailesine zararı dokunan kişilerin bilgisayarları vasıtasıyla onlara zarar vermeye çalışır. Bir gün hayatı değişecektir. Bir sabah iş yerine gittiğinde şirketin bir saldırı ile karşı karşıya olduğunu görür.

8) Sherlock Dizisi

En İyi yabancı Diziler -Yabancı Dizi Önerileri - En güzel Yabancı Diziler - Sherlock
En İyi yabancı Diziler -Yabancı Dizi Önerileri – En güzel Yabancı Diziler – Sherlock

IMDB Puanı : 9,2/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 4 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2010
Dizi Türü: Suç, Drama, Gizem

Oyuncular: Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes)Martin Freeman (Dr. John Watson)Una Stubbs (Mrs. Hudson)Rupert Graves (DI Lestrade)Louise Brealey (Molly Hooper)

Sherlock Konusu : En iyi dizilerin arasında çok gizli ve bir o kadar da çok açık bir şekilde kendini belli eden en iyi yabancı diziler arasında yer almaya hak kazanan çok iyi bir dizi. Sherlock Holmes, günümüzde yaşayan bir karakterdir. Olaylar genellikle 21. Yüzyılda geçmektedir. Günlük hayat içerisinde bir tesadüf ederi olarak Sherlock Holmes ile eskiden doktor ve asker olan John tanışırlar. Sherlock Holmes ile John, Sherlock’un Baker Sokağı’ndaki evinde birlikte yaşamaya ve ev arkadaşı olmaya başlarlar. Bu tanışmadan sonra, şehirde birtakım cinayetler olmaya başlar. Polis, bu cinayetlerin peşine düşer. Cinayeti işleyenleri bulmak için şehirde sıkı bir çalışma başlar. Polis, cinayeti işleyenlerin ortaya çıkması için sürdürülen araştırmalar esnasında Sherlock Holmes’ten yardım ister.

9) Westworld Dizisi

En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler -Westworld
En iyi yabancı diziler sıralaması- En iyi yabancı Diziler -Westworld

IMDB Puanı : 8,8/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2016
Dizi Türü: Drama, Gizem, Bilim Kurgu

Oyuncular: Evan Rachel Wood (Dolores Abernathy) Thandie Newton (Maeve Millay) Jeffrey Wright (Bernard Lowe) James Marsden (Teddy Flood)
Shannon Woodward (Elsie Hughes)

Westworld Konusu : En iyi yabancı diziler listesinde yer verilmeye değecek bir başka amerikan dizisi ile birlikteyiz. Yabancı dizi arayışınzızın tam olarak cevabı burada. Westworld dizisi, özellikle yapay zekânın doğmasıyla birlikte günahın nasıl olacağı konusundaki merak sonucunda ortaya çıkmıştır. Yani, yapımda teknolojik gelişmelerin nereye varabileceği ve bu gelişimin olumsuz etkilerinin nasıl olacağı üzerinde durulmuştur. Dizi, Westworld ismindeki eğlence parkını merkezine alıyor. Gelecek yıllarda geçen Westworld’da, özellikle paralı müşterilerin sıklıkla tercih ettiği Westworld Park’ta olayların çığırından çıkması ile ortaya çıkan macera aktarılıyor. Önemli ziyaretçilerin katılabildikleri oyunlarla dolu bu parkta Vahşi Batı teması sunan kısımda bir sorun yaşanıyor. Bu sorunla birlikte peşlerinde keskin nişancı olan zengin insanlar eğlenmeyi unutarak sadece hayatta kalmaya çalışıyorlar. Yapay zekânın kontrolden çıkacağı zaman neler yaşanabileceği oldukça etkileyici bir şekilde işleniyor.

10) Big Bang Theory Dizisi

En Çok İzlenen Yabancı Diziler - En İyi Yabancı Diziler IMDB - The Big Bang Theory
En Çok İzlenen Yabancı Diziler – En İyi Yabancı Diziler IMDB – The Big Bang Theory

IMDB Puanı : 8,2/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 12 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2007
Dizi Türü: Komedi, Romantik, Bilim Kurgu

Oyuncular : Johnny Galecki (Leonard Hofstadter) Jim Parsons (Sheldon Cooper) Kaley Cuoco (Penny) Simon Helberg (Howard Wolowitz) Kunal Nayyar (Raj Koothrappali) Melissa Rauch (Bernadette Rostenkowski)

The Big Bang Theory Konusu : En iyi yabancı diziler listesinin bir başka üyesi yabancı diziler imdb srıalamasına giren ve aynı zamanda en ünlü yabancı dizi olarak bilinen The Big Bang Theory. Genel Bilgi: The Big Bang Theory (TBBT), 24 Eylül 2007 Pazartesi günü Amerikan CBS kanalında yayınlanmaya başlayan sitcom (durum komedisi) türünde bir televizyon dizisidir. 2007 yılından bu ayana aralıksız devam eden dizi şu anda 10 sezonundadır. 10. Sezonun 4. bölümü malum sitelerde seyre açıktır ve sezonun 5 bölümü için geri sayım başlamıştır. The Big Bang Theory ülkemizde bir dönem yayın yapan CNBC’e kanalında yayınlanmış ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük beğeni kazanmıştır. The Big Bang Theory dizisini 10 yıldır takip eden büyük ve sadakar bir fan kitlesi bulunmaktadır. The Big Bang Theory dizisi ülkemizde hala takip eden dizinin Türkiye fanları ekşi sözlük, facebook, twitter vb. sosyal medya mecralarında The Big Bang Theory hakkında düşüncelerini büyük bir içtenlikle dile getirmekte ve The Big Bang Theory dizisine ait fotoğrafları, videolarla birlikte görsel, işitsel, yazınsal paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

11) Shemeless Dizisi

Dünyada En Çok İzlenen Yabancı Diziler - Yeni Yabancı Dizi Önerileri - Shemeless
Dünyada En Çok İzlenen Yabancı Diziler – Yeni Yabancı Dizi Önerileri – Shemeless

IMDB Puanı : 8,7/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 10 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2011
Dizi Türü : Komedi, Drama

Oyuncular : William H. Macy (Frank Gallagher) Emmy Rossum (Fiona Gallagher) Ethan Cutkosky (Carl Gallagher) Shanola Hampton (Veronica Fisher) Jeremy Allen White (Lip Gallagher)

Shemeless Konusu : En iyi yabancı diziler diyince akıla gelen ve bir o kadar da komik olan yine yabancı diziler imdb sıralamasında olan bir eser. Chicago’nun güneyinde geçen dizi altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatmaktadır. Baba Frank Gallagher alkol batağında çok eğlenceli vakit geçirirken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Ailenin başına zaman zaman komik çoğu zamansa yürekleri sızlatan olaylar gelmektedir. Her ne olursa olsun Gallagher ailesi her türlü şeyin üstesinden gelir imajı işlenen dizide, bu konuyla alakalı “biz Gallagher’larız. Onlara bunu gösterelim” sloganı yatar.

12) Davinci’s Demons Dizisi

Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Dizi Önerileri - En İyi Yabancı Diziler Sıralaması - Da Vinci 's Demons
Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Dizi Önerileri – En İyi Yabancı Diziler Sıralaması – Da Vinci ‘s Demons

IMDB Puanı : 8,0/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2013
Dizi Türü: Macera, Tarih, Gizem, Biyografi

Oyuncular : Tom Riley (Leonardo Da Vinci) Gregg Chillin (Zoroaster) Eros Vlahos (Nico) Laura Haddock (Lucrezia Donati) Blake Ritson (Girolamo Riario) Elliot Cowan (Lenzo Medici)

Da Vinci’s Demons Konusu : İzlenmesi gereken yabancı diziler arasında görülmesini istediğim ,tarihi kurgulayarak bir tarihsel fantezi şeklinde anlatan dizi, kimsenin dokunmadığı, işlemediği ve görmediği bir Da Vinci’yi anlatıyor. Geleceği ilmek ilmek dokuyan Da Vinci’nin, gençliğinin en verimli çağında, 25 yaşına henüz yeni girmişken yaşadıklarını ele alıyor. Kahramanımız inanç ve fikir kavramlarının belli kişilerce tanımlandığı, aykırı düşüncelere izin verilmeyen bir dönemde bu baskıya karşı geliyor ve insanların düşüncelerini özgür bırakmaya çalışıyor. Henüz genç bir ressam ve mucit olan Da Vinci, farklı akımlara ilgisiyle ünlü Floranda şehrinde kısa sürede fark ediliyor. O sırada Floransa’nın en gözde ve en güçlü ailesi olan Mecidi Ailesi şehrin savunması konusunda bir anlaşma yapıyor. Papa ve Vatikan’ın sanat ve pozitif bilimlerde her geçen gün ilerleyen bu şehri beğenmemesi, dinleri ve otoriteleri üzerinde bir tehdit olarak görmesi bu anlaşmayı gerekli kılıyor.

13) Narcos Dizisi

En İyi Yabancı Diziler - Yabancı Diziler Listesi - En İyi Yabancı Diziler Listesi - Narcos
En İyi Yabancı Diziler – Yabancı Diziler Listesi – En İyi Yabancı Diziler Listesi – Narcos

IMDB Puanı : 8,8/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2015
Dizi Türü: Biyografi, Suç, Drama

Oyuncular : Wagner Moura (Pablo Escobar) Maurice Compte (Horatio Carrillo) Boyd Holbrook (Steve Murphy) Pedro Pascal (Javier Peña) Joanna Christie (Connie Murphy) Roberto Urbina (Fabio)

Narcos Konusu : Yabancı dizi önerileri sürecinde en sürükleyici dizi bence Narcos dizisi, Amerikalı bir ajanın ağzından anlatılıyor. 1970’li yılların ortalarından itibaren madde piyasasını ellerinde bulunduran Medellin Karteli, Pablo Escobar önderliğinde birçok politik girişimde bulundu. Pablo Escobar, özellikle kokain ithalatında öylesine gelişti ki 1990’lı yıllara gelindiğinde dünyanın en zengin 7. kişisi konumundaydı. Fakirlere ev ve para dağıtması sebebiyle bir dönem Kolombiya’nın Robin Hood’u olarak tanıtılan Pablo Escobar, siyasi mücadeleleri ve yüzlerce kişinin öldürülmesindeki payı ile bugün hala tartışmalara neden olan bir isim. 1980’li yıllarda ABD, Meksika, Porto Riko gibi ülkelere her türlü yollarla madde girişi yapan Escobar, çok kısa bir sürede tüm dünyadaki madde pazarının %80’ini kontrol eder hale geldi. Escobar, ülkesi Kolombiya’da öylesine büyük bir güç haline geldi ki kendisini devlet başkanı yapmak için girişimlerde bulundu. Bir noktaya kadar bu hayalini gerçekleştiren Escobar, milletvekili olarak parlamentoya girdi; ancak madde kaçakçısı olması nedeniyle dönemin Adalet Bakanı tarafından istifaya zorlandı.

14) Fargo Dizisi

İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler - En İyi Yabancı Diziler - En Güzel Yabancı Diziler - Fargo
İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler – En İyi Yabancı Diziler – En Güzel Yabancı Diziler – Fargo

IMDB Puanı : 9,0/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 4 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2014
Dizi Türü: Suç, Drama, Gerilim

Oyuncular : Allison Tolman (Molly Solverson) Billy Bob Thornton (Lorne Malvo) Colin Hanks (Gus Grimly) Martin Freeman (Lester Nygaard) Russell Harvard (Mr. Wrench) Kirsten Dunst (Peggy Blumquist)

Fargo Konusu : En iyi diziler arasında amerikalı dizi bizi yine şaşırtmıyor! amerikada en iyi yabanci diziler listesinde olan Fargo listemize girmeye hak kazanıyor. İki kardeş olan Ethan ve Joel Coen’in imzası ile 1996’da çekilmiştir. Sağlam senaryosu, müzikleri ve başarılı oyuncuları ile film bir anda yükseliş göstermiştir. Her bölümün başlangıcında 1987 yılında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlandığı uyarısını görmekteyiz. Yalnızca yaşayan kişilerin isimlerinin değiştirildiği, ölenlerin ise aynen aktarıldığı belirtilmektedir. Filmde cinayetleri işleyen seri katilimiz olan Lorne Malvo (Bill Bob Thornton)’nun yolları, mizahi görüntüsünün altında yatan dokunaklı ve ezilmiş bir yapısı olan sigortacı Lester Nygaard (Martin Freeman) ile Minnesota’da kesişir. Bu kesişmeden sonra hikayenin konusu şekillenir. Bir yandan da Minnesota polisi Molly Solverson (Allison Toman) ve Duluth polisi Gus Grimly (Colin Hanks) bu cinayetlerde Lorne ve Lester’in ilgisi olduğunu çözmüşlerdir.

15) Peaky Blinders Dizisi

En İyi yabancı Dİziler - Yabancı Diziler Listesi - En Güzel Yabancı Diziler- Peaky Blinders
En İyi yabancı Dİziler – Yabancı Diziler Listesi – En Güzel Yabancı Diziler- Peaky Blinders

IMDB Puanı : 8,8/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 5 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2013
Dizi Türü: Suç, Drama

Oyuncular : Cillian Murphy (Tommy Shelby) Paul Anderson (Arthur Shelby) Helen McCrory (Aunt Polly) Sophie Rundle (Ada Shelby) Ned Dennehy (Charlie Strong) Joe Cole (John Shelby) Annabelle Wallis (Grace Burgess)

Peaky Blinders Konusu : Gerçekten işin asıl kısmına geldik bence bu dizi benim gözümde dünyanın en iyi dizileri arasında 1. sırada, dizi önerileri arayanlar bu diziyi kesinlikle izlemesi lazım. Tek bir seferde izlenebilecek akıcı bir dizi. Cillian Murphy yine oyunculuğunu çok iyi konuşturduğu bir dizi. Dizi de Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere Birmingham şehrinde geçen devlet ve ona karşıt bahis çeteleri ve komünistlerin çatışması üzerinden şekillendiğini görebiliriz. Dizi gerçek anlamda prodüksiyon işi ve oldukça kaliteli. Savaş sonrası İngiltere toplumundaki parçalanmışlığı çok iyi anlatıyor. İngiltere’nin çamurlu, puslu havasında, sürekli içen, tüküren, kavga eden erkekleri görmemiz mümkün. Dizide bahsi geçen çete şapkalarına taktıkları jiletler vesilesiyle insanları kör etmeleriyle nam salmışlardır. Çete soygunculuk ve at yarışıyla para kazandıklarını söyleyebiliriz.

16) Bates Model Dizisi

Dünyanın En İyi Dizileri - En İyi Yabancı Dizileri IMDB - Yabancı Dizi Tavsiyeleri - Bates Model
Dünyanın En İyi Dizileri – En İyi Yabancı Dizileri IMDB – Yabancı Dizi Tavsiyeleri – Bates Model

IMDB Puanı : 8,2/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 5 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2013
Dizi Türü : Drama, Korku, Gizem

Oyuncular : Ryan Hurst (Chick) Keenan Tracey (Gunner) Nicola Peltz (Bradley Martin) Kenny Johnson (Caleb Calhoun) Nestor Carbonell (Sheriff Alex Romero) Olivia Cooke (Emma Decody)

Bates Model Konusu : Korku türünde bir dizi arayışı içerisindeyseniz en iyi yabancı diziler arasına giren Bates Model’i denemenizi tavsiye ederim. Hikayesi sinema severlere çok da yabancı olmayan bir dizi olan Bates Motel, Alfred Hitchcock’un kült filmi The Psycho’dan esinlenmiştir. Bununla birlikte filmin tekrarı olmayan dizi, ana karakterlerin önceki yaşamlarını ele almış ve bu şekilde ilerlemiştir. Filmde gördüğümüz üzere biraz karışık bir ilişkileri olan Norman Bates ile annesi Norma Bates arasındaki ilişkiyi konu alan dizi, bununla birlikte Norman Bates’in sapıklığa evirilmeden önceki hayatını izleyicilerine aktarmaktadır. Bununla birlikte bu ikili arasındaki ilişki git gide bilindik bir hal alacak, en sonunda ise daha önceden gördüğümüz gibi kopma noktasına gelecektir.

17) Vikings Dizisi

En İyi Yabancı Diziler - İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler - Yabancı Dizi Önerileri - Vikings
En İyi Yabancı Diziler – İzlenmesi Gereken Yabancı Diziler – Yabancı Dizi Önerileri – Vikings

IMDB Puanı : 8,6/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 6 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2013
Dizi Türü : Aksiyon, Macera, Drama

Oyuncular : Travis Fimmel (Ragnar Lothbrok) Katheryn Winnick (Lagertha) Gustaf Skarsgård (Floki) Clive Standen (Rollo) Alex Høgh Andersen (Ivar) Jordan Patrick Smith (Ubbe) Moe Dunford (Kral Aethelwulf)

Vikings Konusu : En iyi yabancı diziler listesinin bir başka öğesi vikingler ilk sezonlarında çok sürükleyici bir dizi olsada tarih ve savaş konulu yabancı dizi sevmeyenler için pek önermem. Ama mutlaka izlenmesi gereken yabancı diziler arasında. Dizi izleyiciyi mükemmel bir gerçeklikle 8. Yüzyıla götürürken, tarihi ve geçmişte kurulan uygarlıkları merak eden izleyicileri büyük bir maceraya sürüklüyor. Barbar olarak bilinen Vikinglerin aralarına girdiğimiz, yaşamlarından kesitlere şahit olduğumuz, savaşlarında kendimizi en önde savaşıyormuş gibi hissettiğimiz bir diziye şahit oluyoruz. Genellikle efsanelere konu olan ve üzerlerine birçok kitap yazılan, birçok film çekilen bu barbar topluluk; haklarında birçok kez yazıldığı gibi geldikleri yerleri yakmaya, yağmalamaya ve karşılarına çıkan her şeyi yıkmaya devam ediyorlar.

18) Prison Break Dizisi

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler - Favori Yabancı Diziler - Prison Break
İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Diziler – Favori Yabancı Diziler – Prison Break

IMDB Puanı : 8,4/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 6 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2005
Dizi Türü : Aksiyon, Suç, Drama

Oyuncular : Dominic Purcell (Lincoln “Linc” Burrows) Wentworth Miller (Michael Scofield) Robert Knepper (Theodore “T-Bag” Bagwell) Amaury Nolasco (Fernando Sucre) Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi)

Prison Break Konusu : Bir drama dizisi olan ve en iyi yabancı diziler arasında önemli bir ere sahip olan bazılarına görede en iyi amerikan dizi olan imdb yabancı dizilerinden biriside prison break. ilk sezonda, bir inşaat mühendisi olan Micheal’ın idama mahkûm edilen abisini hapisten kurtarmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır. Başkan yardımcısının kardeşini öldürmekle suçlanan ve büyük bir komplonun kurbanı olan Lincoln’ün suçlamalarında açıklar bulan ve abisinin bu suçu işlemediğine inanan Michael, çok ince detaylara sahip bir plan hazırlar. Çalıştığı şirketin projelerinden biri olan ve planının çizilmesinde yardımcı olduğu, abisinin bulunduğu Fox River hapishanesinin planlarını vücuduna dövme olarak işleten Michael, küçük bir suç işleyerek Fox River’a mahkûm olarak girer. Kaçış macerası bu şekilde başlar. İzleyiciye oldukça duygusal anlar yaşatan bölümler, heyecan, merak, sevgi, nefret gibi birçok duyguyu da barındırmaktadır. Michael, Fox River’da çalışan ve ona yardım eden Sara’ya aşık olur. Çıkan olaylar, ters giden planlar, yakalanma ihtimali gibi birçok engele rağmen ilk sezonun sonunda kaçmayı başarırlar.

19) The Last Kingdom Dizisi

yabancı-diziler-listesi-dizi-izle-dizi-önerileri-the-last-kingdom
yabancı diziler – listesi dizi – izle – dizi önerileri – the last kingdom

IMDB Puanı : 8,3/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2015
Dizi Türü: Aksiyon, Drama, Tarih

Oyuncular : Alexander Dreymon (Uhtred) Ian Hart (Beocca) David Dawson (Alfred) Eliza Butterworth (with) Harry McEntire (Aethelwold)

The Last Kingdom Konusu : Gerilim filmlerini aratmayan bir konusu ile en iyi diziler arasında gördüğümüz bir başka yabancı dizi daha. The Last Kingdom, savaş ve krallık çatısı altında bölümleri sahnelesen de, bu çatı altında din, aşk, politika ve sadakat merkezli bir seyir tablosu çizer. Birçok krallığın Vikinglerin istilasına uğradığı o dönemde Kral Büyük Alfred, bu saldırılara karşı koyacak, diğer krallıkları birleştirmek arzusu ile ayakta durarak “Son Krallık” adını alacaktır. Toz duman bir ortamda, kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanıp, hak ettikleri yurdu kurmaya çalışan insanların en görkemli krallık çatısı altında savaştığı bir öyküdür.

20) The Sopranos Dizisi

En İyi Yabancı Dizi Sıralaması - İzlenmesi Gereken Diziler - Yabancı Diziler - The Sopranos
En İyi Yabancı Dizi Sıralaması – İzlenmesi Gereken Diziler – Yabancı Diziler – The Sopranos

IMDB Puanı : 9,2/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 6 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 1999
Dizi Türü: Suç, Drama

Oyuncular : James Gandolfini (Tony Soprano) Lorraine Bracco (Dr. Jennifer Melfi) Edie Falco (Carmela Soprano) Michael Imperioli (Christopher Moltisanti) Dominic Chianese (Junior Soprano)

The Sopranos Konusu : Yabancı diziler listesinde gördüğümüz bu gerilim yabancı dizisi ayrıca eski diziler arasında belli bir öneme sahip. Dizi önerileri listesinde yer almayı hak ediyor. İtalyan-Amerikan bir mafya babası olan Tony Soprano, büyük bir mafyayı yönetmektedir. Heyecanlı ve sürükleyici sahnelerle Tony Soprano ve ailesinin başından geçenler, etkileyici bir havada anlatılmaktadır. Bir gün Tony Soprano, yorgun günlerin ardından sık sık geçirdiği baygınlıklardan birini daha geçirince bir psikiyatriste görünmeye karar verir. İlk başlarda ailesinin isteğini yerine getirmek için seanslara devam ederken, daha sonra bu seanslar hoşuna gitmeye başlar. Farklı konularda tartışmaları sürdürdükleri bu seanslar, Tony Soprano’ya farklı bakış açıları ve düşünceler kazandırmaya başlamıştır. Karakterimizin sürekli iç içe olduğu; suç, aile, adalet gibi kavramları psikiyatrisi Dr. Melfi ile ele alması, ona farklı bir rahatlık vermiştir.

21) The Blacklist Dizisi

Yabancı Dizi Önerileri - Diziler - İMDB Yüksek Filmler - Blacklist
Yabancı Dizi Önerileri – Diziler – İMDB Yüksek Filmler – Blacklist

IMDB Puanı : 8,1/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 7 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2013
Dizi Türü: Suç, Drama, Gizem

Oyuncular : James Spader (Raymond “Red” Reddingto) Megan Boone (Elizabeth Keen) Ryan Eggold (Tom Keen) Diego Klattenhoff (Donald Ressler) Parminder Nagra (Agent Meera Malik)

Blacklist Konusu : Mutlaka izlemeniz gereken yabancı diziler arasında görmenizi istediğim bir amerikan dizisi daha. En iyi yabancı diziler sıralamasının içinde olan dizinin karmaşık bir konusu vardır. RED (Raymond Reddington) yıllarca süren kaçak hayatını ve tüm derin ilişkilerinin getirdiği tecrübeyi kendisini ülkenin bütün güvenlik birimleriyle kovalayan yetkililere teslim olarak olabildiğince şaşırtıcı bir biçimde sonlandırmıştır. Aslında tam bir pandoranın kutusunun açılmaya başladığını an da diyebiliriz bu karar için. Zira RED elindeki dünyanın neredeyse bütün karanlık örgütlerin ve yapılan bulunduğunu iddia ettiği kara defteri (Blacklist) paylaşmak istediğini ve yakalanmalarına yardımcı olabileceğini söyler. Tabi ki tüm bunlar için bir şartı vardır; o güne kadar FBI’ın sadece sıradan görevlerinde bulunmuş hatta nitelikli bile sayılmayan bir FBI ajanıyla daha doğrusu FBI profilcisi olan Elizabeth Keen (Liz) dışında kimseyle paylaşmayacağını belirtir. Dizinin gizem unsurunun en çok ön plana çıktığı anlardan birisi de Red’in bu tercihidir.

22) Lucifer Dizisi

En İyi Yabancı Diziler - Yabancı Dizi Önerileri - İMDB Yüksek Filmler - Lucifer
En İyi Yabancı Diziler – Yabancı Dizi Önerileri – İMDB Yüksek Filmler – Lucifer

IMDB Puanı : 8,2/10 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 4 Sezon
İlk Bölüm Tarihi : 2015
Dizi Türü: Suç, Drama, Fantastik

Oyuncular : Tom Ellis (Lucifer Morningstar) Tom Welling (Marcus Pierce)
Lauren German (Chloe Dancer) Lesley-Ann Brandt (Mazikeen) Kevin Alejandro (Dan)

Lucifer Konusu : Yabancı diziler listesi üyesi olan gerilim dizileri arasında önemli rol oynuyor. Gerilim dizi önerileri olarak size gösterebileceğim en iyi yabancı dizi. Cehennemin lordu olan Lucifer Motningstar, cehennemden sıkılarak burayı terk etmeye karar vermiştir. Cehennem lordu Los Angeles’a yerleşerek deli dolu bir hayat sürmeye başlamıştır. Yanında getirdiği şeytanlardan biri olan Maze ile birlikte bir bar işleten Lucifer, bu konuda gittikçe yükselmektedir. Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışan Chloe Decker ile tanışan Lucifer için olaylar daha da değişik bir hal almaya başlamıştır. Normal şartlarda cazibesinden tüm kadınların etkilendiği Lucifer ne yaparsa yapsın Chloe üzerinde herhangi bir etkiye sahip olmaz. Onu daha yakından tanımak isteyen Lucifer gücünü kullanarak Los Angeles Polis Depertmanı’nda çalışmaya başlayan Lucifer için artık yeni bir dönem başlayacaktır. Dünyada beklemediği şekilde aşkı bulan Lucifer’ın sevdiği kadın yanında öldürülmüştür. Büyük bir pop yıldızı yaptığı kadının öldürülmesine tanık olan Lucifer artık intikam istemektedir.

23) Chernobly Dizisi

chernobly – en iyi yabancı diziler – en iyi diziler imdb

IMDB Puanı : 9.6 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 5 (mini dizi)
İlk Bölüm Tarihi : 2019
Dizi Türü: Drama, Geçmiş

Chernobly Konusu : HBO’nun yılların en güçlü bakanlarından biri olan 1986’nın bir Sovyet nükleer santralindeki erimesinin öyküsü, haberlerde bol miktarda korku ve haksızlıkla bir anda dayanamayacak kadar kasvetli ve korkunç görünüyordu. Bu yüzden ilk bölümden sonra kurtardım. Fakat geri dönmek için sinir bozduğumda, bulduğum şey daha az kendini beğenmiş bürokratların işlerini daha da kötüleştiren bir muhasebeleştirmesiydi, ancak bilim adamları (Jared Harris, aşırı tükenmiş havasındaki muhteşem), politikacılar (tanınmaz bir Stellan Skarsgard), kömür madencileri, askerlerdi. Ve dahası, trajedinin etkisini sınırlandırmak için hayatlarını riske atar. Çözülmeyen bir sorunun titiz, açık sözlü, inanılmaz derecede keskin bir hikayesi, eğer daha büyük korkuların serbest bırakılmayacağını anlatan insanlar tarafından her taraftan saldırıya uğradı.

24) Black Lightning Dizisi

black lightning – dizi önerileri – yabancı diziler – imdb diziler

IMDB Puanı : 6.3 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3
İlk Bölüm Tarihi : 2018
Dizi Türü: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu

Black Lightning Konusu : Tam zirve süper kahraman yorgunluğuna ulaştığımızı düşünmeye başladığımda, Black Lightning sahneye çıktı ve olayları sarstı. CW’nin dinamik serisi birçok nedenden ötürü övgüye değer; en belirgin olanı siyah bir aileye odaklanmış olması ve en belirgin olanı da öncü karakterinin genç olmadığı. Ancak seri aynı zamanda süper kahraman türünün en zeki türü olabilir; Vaaz vermeden ırk ve siyaset hakkında ne söylemek istediğini biliyor.

26) The OA Dizisi

yabancı dizi önerileri – yabancı diziler – the oa – imdb

IMDB Puanı : 7.8 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 2
İlk Bölüm Tarihi : 2016
Dizi Türü: Drama, Fantazi, Gizem

The OA Konusu : OA, hem eleştirmenler hem de izleyiciler arasında çılgınca bölünmüştür, yaklaşık yüzde 50’si bu değeri kesinlikle beğenmez ve diğer yüzde 50’si de Brit Marling serisinin ilgisini çekmiştir. Kör, Praire Johnson olarak yıldızları yıldızlayan, yedi yıl boyunca kaybolan evlatlık bir kadın ve geri döndüğünde sırtında yara izleri var, uzun süredir açıkça yer altındaydı ve görebiliyor. Kendisine OA diyor ve kaybolmasının detaylarını sadece birkaç seçkin insanla, takipçisi kültüyle paylaşıyor. Bu iddialı, yaratıcı bir seri ve çılgınca dengesiz olmasına rağmen, hem derin hem de göz alıcı anlar dolu, hala izini sürüyor. Bununla birlikte, OA ile ilgili sorun, kendi ahlakına çok kolayca alışması ve sonuçta herhangi bir izleyicinin alabileceğinden daha ciddiye almasıdır. Aynı zamanda zorlayıcı bir gizem inşa etmeyi başarsa da, tatmin edici bir şekilde çözemez.

27) Russian Doll Dizisi

en iyi yabancı diziler imdb – fullhdfilmizlesene – en iyi yabancı diziler sıralaması

IMDB Puanı : 8.0 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 1
İlk Bölüm Tarihi : 2019
Dizi Türü: Komedi, Drama, Gizem

Russian Doll Konusu : Yarının Edge’i, bu yılki TV olaylarından birinde kendine has yaratıcılığın kendine özgü dehasını ve yıldızı Natasha Lyonne ile buluşuyor. Lyonne (Leslye Headland ve Amy Poehler’in yardımı ile), kariyerine, Nadia’yı 36. doğum günü partisinde aynı anda ölmekte olan ve aynı anda yeniden dirilen, kendini yıkıcı, yaratıcı şekilde saygısız bir video oyunu tasarımcısı olarak verdi. Her şeyin Groundhog Günü’ne rağmen, sekiz bölüm hiçbir zaman tekrar etmedi, çünkü Nadia’nın birbirlerinin üzerinde şaşırtıcı, komik ve/veya hareket eden varoluşsal krizini anlatmanın yeni yollarını buldular. Mümkün olan en yüksek seviyede yürütülen yüksek bir konsept.

28) Bodyguard Dizisi

imdb dizi sıralaması 2020 – imdb dizi 2020 – yabancı dizi önerileri – bodyguard

IMDB Puanı : 8.2 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 1
İlk Bölüm Tarihi : 2018
Dizi Türü: Suç, Drama, Gerilim

Bodyguard Konusu : Netflix’in 6 bölümlük dizisi Jed Mercurio’dan geliyor ve önce BBC’de yayınlandı izleyici sayıları şaşırtıcı. Büyükşehir polis memuru David Budd (Richard Madden), görevini yerine getirirken özel eğitimlerini kullanan ve savaş sırasında potansiyel terörist saldırının yayılmasını sağlamak için serinin ilk on beş dakikasında yardım eden bir savaş gazisi hikayesini takip ediyor. Ancak Bodyguard, en azından henüz değil, Jason Bourne veya Jack Ryan olmakla ilgilenmiyor. Serinin çalışmasını sağlayan şey tüm bu gergin anlar da dahil olmak üzere Madden’ın badass karakterini derin duygusal bağlantıları ve şefkatli bir kalbi olan bir adam olarak satmasıdır.

29) Dark Dizisi

imdb en iyi diziler – izlenmesi gereken diziler – 2020 en iyi yabancı diziler – dark

IMDB Puanı : 8.6 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Evet
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 3
İlk Bölüm Tarihi : 2017
Dizi Türü: Suç, Drama, Gizem

Dark Konusu : Netflix’in gizemli suç gerilim gerilimini tespit etmeye çalışıyorsanız, onu tarif etmenin en iyi yolu, buna ek olarak demogorgon olan Stranger Things’’in bir Alman versiyonudur. Gösteri, ormanda iki çocuğun kaybolmasından sonra hayatları ve karanlık işleri aydınlatılan dört aileye odaklanıyor. Burada çok sayıda aile dramı ve olayları ilginç kılmak için doğaüstü bir bükülme var.

30) Weeds Dizisi

weeds – en iyi yabancı diziler 2020 – en iyi yabancı diziler imdb

IMDB Puanı : 8.0 Fragman
Şuanda Devam Ediyormu ? : Hayır
Şu Anda Yayınlanmış Sezon Sayısı : 8
İlk Bölüm Tarihi : 2005
Dizi Türü: Komedi, Suç, Drama

Weeds Konusu : Veep veya Girls’ten önce Showtime, Weeds ile birlikte kara komedi yapıyordu. Dizi Orange Black the New yaratıcısı Jenji Kohan’ı selamlıyor ve Mary-Louise Parker’ı kocası aniden uzaklaştığında kendisini dul bulur. Sonları buluşturmak için banliyö müşterileri için madde satıcısı haline gelir, ancak sürekli kendini başının üstünde bulur. Bu, yeniden mevcudiyet, konumlar, ayarlar ve seslerin sekiz mevsiminde birkaç kez değişen başarı derecelerine göre değiştirilmesiyle bilinen bir gösteri. Kohan komedi ve drama arasındaki çizgiyi gerçekten çok etkileyici bir şekilde ele alırken, banliyölerin belirlediği ilk iki mevsim en iyisi olmaya devam ediyor. Yabani otlar, baştan sona bir gösteri keyfidir.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

122