En Sıradışı Uzay Filmleri | Bilim Kurgu Filmleri | IMDb +8 Puan | 2020


123

İzleyince şaşıracağınız uzaylı filmleri biribirnden gizemli uzay filmleri listemizde birbirinden farklı gerilim filmleri , en iyi uzay filmleri yada bilim kurgu filmleri önerileri bu listemizde sizlerle. Uzay filmleri listemizde en yeni uzay filmleri ve uzay filmleri gerilim filmleri mevcut.

Gravity ( 2013 )

IMDb : 7.7

Fragman

Konusu : En yeni 3D sinematografiyi, fizik yasalarına bağlılığı ve Sandra Bullock’un güç kaynağı fiziksel performansını birleştiren “Gravity”, izleyicileri bir uzay felaketini titizlikle yeniden yaratmasıyla galvanizledi. Filmin, bir sürü molozun yörüngede bir mekikle çarpıştığı korkunç zincirleme reaksiyon dizisi, ilk olarak 1978’de NASA bilimcisi Donald Kessler tarafından önerilen uzay filmleri Kessler Sendromu olarak bilinen bir senaryoya dayanıyor.

İnterstellar ( 2014 )

IMDb : 8.6

Fragman

Konusu : Neil deGrasse Tyson’ın kendisinin iddia ettiği bu Christopher Nolan filminde, izleyicilerin “Einstein’ın Zamanın Göreceliğini Başka Bir Filmin Göstermediğini Görme” sine izin vermesine izin verdi. yaşanmaz hale gelmek. Zihin büken bilimsel doğruluk ve görsel efektlerin yanı sıra, Yıldızlararası Matthew McConaughey hem de Jessica Chastain’ı bir araya getiriyor. Zihin resmen patladı.

Moon ( 2009 )

IMDb : 7.9

Fragman

Konusu : Bir ay istasyonunda çalışan yalnız bir astronot, üç yıllık görevine yalnızca birkaç gün kala rahatsız edici bir keşif yapar. Uzay yaşamının psikolojik etkilerine düşünceli bir bakış olan “Ay”, Uzay Merkezi Houston’daki NASA bilim adamları için gösterildi. Filmin sığınağa benzeyen temel tasarımını tartışırken, yönetmen Duncan Jones, bir izleyici üyesinin şu anda böyle bir yapının var olmasına izin verecek olan “ayın tepesi” adlı bir madde üzerinde çalıştığını öğrenmeye başladı.

The Martian ( 2015 )

IMDb : 8.0

Fragman

Konusu : Gerçekten neyin berbat olduğunu biliyor musun? Mürettebatın seni Mars’ta öldüğü için terk ettiğinde. Neyse ki, Matt Damon’ın oynadığı astronot Mark Watney, Kızıl Gezegende kendi yemeklerini yetiştirerek hayatta kalabiliyor, umutsuzca hala hayatta olduğunu bilmeleri için yer kontrolüyle uzay filmleri temas kurmaya çalışıyor. Ridley Scott’ın yönettiği The Martian, Jeff Daniels, Jessica Chastain Ve Sean Bean’i de içeriyor.

The Cloverfield Paradox ( 2018 )

IMDb : 5.6

Fragman

Konusu : Büyük bir hadron hızlandırıcısı ile yapılan bir fizik deneyinden sonra, Dünya’nın görünüşte tamamen yok olmasına neden olan yörüngeli bir Amerikan uzay istasyonunun dehşete düşürülmüş ekibi, şimdi daha da boş alanın ortasında yüzmeye devam ediyor. Bir Avrupa uzay aracı radarlarında göründüğünde, Amerikalılar kurtuluşlarının mı yoksa bir felaketin müjdecisi mi olduğunu belirlemelidir.

Alien ( 1979 )

IMDb : 8.5

Fragman

Konusu : Bu listeyi okumadan önce bilmeniz gereken bir şey var. Alien uzay filmleri filmlerini severim. Onları sev. “Kötü” olanları bile. Bu da onları biraz zorlaştırıyor. Elbette, soru olmayan birkaç tane var. En üst noktam ve son noktam kesin değil; yalnızca olağanüstü derecede kötü ya da dürüst olağanüstü bir Alien filminin onları lekelerinden vurma olasılığı düşük.

Wall-E ( 2008 )

IMDb : 8.4

Fragman

Konusu :2805 yılında Dünya, megacorporation Buy ‘n’ Large (BnL) tarafından kolaylaştırılan onlarca yıllık tüketici tüketiminden dolayı çöplerle kaplıdır. 2105 yılında BnL, gezegeni temizlemek için WALL-E çöp kompaktör robotlarını geride bırakarak, tam otomatik starlinerlerde Dünya nüfusunu tahliye ediyor. Sonunda BnL planından vazgeçer ve 700 yıllık yaşam deneyiminden sonra duyarlılık geliştiren dışında, WALL-E robotlarını kapatır. Diğer birimlerden parçalar kullanarak kendini onararak aktif kalmayı başarıyor.

Love ( 2011 )

IMDb : 5.6

Fragman

Konusu : “Ay” temalı bir kuzeni William Eubank’ın uluslararası bir uzay istasyonunda yörüngede mahsur kalan soliter bir astronotun güzel çekim yapan mikro bütçeli öyküsünün tamamlanması dört yıl sürdü ve yönetmenin ebeveynlerinin arka bahçesinde bulunan setlerde çekildi. İnsanlığın varlığının kırılganlığının unutulmaz bir uzay filmleri incelemesi olan “Sevgi”, 70’lerin cesurca deneysel bilim kurgu filmlerini hatırlatan samimi ve benzersiz bir filmdir.

Star Wars : Rogue One ( 2016 )

IMDb : 7.8

Fragman

Konusu : Büyük Bir Hadron Ardından Bir Fizik Deneyinden Sonra, Dünya’nın görünüşte olması gerekmiyor, neden bir yörüngeli bir Amerikan uzay mekanı dehşete düşürülmüş ekibi, şimdi daha da boş alanın yüzünü devam etmeye devam ediyor. Bir Avrupa uzay aracı radarlarında göründüğünü, Amerikalılar uzay filmleri kurtuluşlarının mı yoksa bir felaketin müjdecisi mi oldugunu Trendelidir.

Europa Report ( 2013 )

IMDb : 6.4

Fragman

Konusu : Jüpiter’in aylarından birinin yüzeyinin altında gizli bir okyanus keşfedildiğinde, özel bir uzay araştırma şirketi galaksimizdeki dünya dışı yaşam olasılığını araştırmak için uluslararası bir astronot ekibi oluşturur. Klinik, belgesel benzeri yaklaşımıyla, mütevazı bütçeli bu gerilim filmi, uzay filmleri birçok kişi tarafından teknolojik güvenilirliği vurgulayan bir kategori olan “sert bilim kurgu” türünün en güzel örnekleri arasında sayılıyor.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

123