IMDB Puanlamasına Göre 20+ En İyi Bilinmeyen Film Önerileri


115

IMDB Sıralamasına Göre En İyi Filmler Listesi| Film Önerileri 2020

En iyi filmler listesini sizler için derledim. Artık film önerileri aramaya son! Bu yazımdaki efsane filmler sizler için bir çözüm yolu olacak.

Bu yazımda imdb sıralamasına göre en iyi filmler listesini hazırladım. Umarım bu film tavsiyelerini beğenirsiniz. En iyi yabancı filmler sizleri bekliyor!

En iyi yabancı diziler listemize gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

1-Esaretin Bedeli

En iyi filmler – Film önerileri – Esaretin Bedeli

IMDB Puanı : 9,3/10
Oyuncular : Tim Robbins / Morgan Freeman / Bob Gunton / William Sadler / Clancy Brown / Gil Bellows
Yayın Tarihi : 1994
Film Türü: Drama

Esaretin Bedeli Konusu : Film önerileri listemizin başında olmayı hak eden bir efsane filmle beraberiz. Korku filmi olmamasına rağmen kişiyi sürükleyici konusundan dolayı korkutan bir amerikan filmi. Yabancı filmler arasında önemli bir yer sahip. Esaretin Bedeli, Andy ve Red isimli iki mahkumun parmaklıklar ardında kurdukları dünyanın hikayesini anlatıyor. Andy Dufresne, genç ve başarılı bir bankerdir.

Karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçundan yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi’nde dayak, işkence, tecavüz, her türlü durum yaşanmaktadır fakat Andy gene de hayata bağlı ve iyimserdir. Bu tutumu etrafındakileri de etkiler. Andy umutlu bakış açısıyla çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy’nin bu çabalarına ortak olacak bir arkadaşı da olacaktır: Red.Bir Stephen King uyarlaması olan filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolde

2-The Godfather

Yabancı Filmler – En iyi filmler – The Godfather

IMDB Puanı : 9,2/10
Oyuncular : Al Pacino / Marlon Brando /
John Marley / James Caan / Richard S. Castellano
Yayın Tarihi : 1972
Film Türü: Drama , Suç

The Godfather Konusu : Yabancı filmlerin babası olan the godfather’ın en iyi filmler listesinde olacağını biliyoruduk. Bu aksiyon filmi film önerileri için çok güzel bir cevap olacak. Baba, 40’lar ve 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu alıyor. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar.

3-The Lord of the Rings:
The Return of the King

Aksiyon filmleri – Film tavsiyeleri – Lord Of The Rings: The Return The King

IMDB Puanı : 9,0/10
Oyuncular : Elijah Wood / Ian McKellen / Viggo Mortensen / Liv Tyler Bernard Hill / Christopher Lee
Yayın Tarihi : 2003
Film Türü: Macera , Drama , Fantastik

The Lord of the Rings: The Return of the King Konusu : Yüzüklerin efendisi serisi başlı başına en iyi filmler listesini doldurmaya yetiyor zaten. Bu yabancı film bir çok ödül ile kalitesini belli etmiştir. Müthiş bir aksiyon filmi olan bu yabancı dizi fil önerilerine verilebilecek en iyi cevaplardan bir tanesi. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, Tek Yüzük’ün yok edilmesi için verilen mücadeleyi konu ediyor. Sauron’un orduları büyüdükçe büyümektedirler.

Frodo ve onun can dostu Sam, korku dolu bir yolculuğun göbeğinde, korkunç Mordor’a adım adım yaklaşmaktadırlar. Tek yüzük yok edilmelidir ve iyilik bunun için savaşmaya hazırdır. Arka planda ise insan, elf ve cüce orduları, karanlık güçlerin karşısında tüm eski düşmanlıklarına rağmen bir araya gelmişlerdir. Hepsi birden küçücük bir Hobbit’in eline ve onun yeteneklerine bakmaktadırlar. Orta Dünya’nın kaderi belli olmak üzeredir. Ancak Tek Yüzük’ü sahiplenmek, kimi zaman taşıyanına daha cazip gelebilir.

4-Iyi Kötü ve Çirkin

Film öneri – Efsane filmler – İyi Kötü Çirkin

IMDB Puanı : 8,9/10
Oyuncular : Eli Wallach / Clint Eastwood / Lee Van Cleef / Aldo Giuffrè Luigi Pistilli / Rada Rassimov
Yayın Tarihi : 1966
Film Türü: Drama , Suç , Gizem

Iyi Kötü ve Çirkin Konusu : Efsane filmler serisinden eski bir filmle devam ediyoruz. Film tavsiyelerinde bir çok yerde ismi duyulan eski filim yabancı film aralarında eski olmasına rağmen yerini koruyor. İyi, Kötü ve Çirkin, üç silah arkadaşının maceralarını konu ediyor. Ortak bir hedefe doğru değişik nedenlerle yol almakta olan üç silah arkadaşı aslında kader açısından yolları kesişmiş insanlardır. İsimleri İyi, Kötü ve Çirkin olan bu kişiler için o dönemdeki Amerikan İç Savaşı bir araçtır.

İyi ile Çirkin’in risk barındıran ancak iyi para getiren işleri mevcuttur. Çirkin, aranan azılı bir suçlu olduğu için İyi onu adalete teslim edip önce ödülünü alıyor sonra da darağacından riskli bir metot ile kurtarıp bir sonraki işe kadar sağ kalmasını sağlamaktadır. Bir gün gizli bir hazinenin ortaya çıkmasıyla ikilinin araları bozulur. Onlar birbirleriyle didişirken ortaya üçüncü bir hazine avcısı çıkar; o da Kötü adındaki kişidir. Artık her şeyin başka türlü yaşanma zamanıdır…

5-Inception

En yeni filmler – En güzel filmler – İnception

IMDB Puanı : 8,8/10
Oyuncular : Leonardo DiCaprio / Tom Hardy / Cillian Murphy / Ellen Page
/ Joseph Gordon-Levitt
Yayın Tarihi : 2010
Film Türü: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

İnception Konusu : Film sitelerinin primi olan bu aksiyon filmi en iyi filmler arasında görülmeye alışık durumda. Film önerileri için müthiş bir bilim kurgu filmi. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse…

6-Interstellar

Film seyret – En iyi filmler yabancı – İnterstellar

IMDB Puanı : 8,6/10
Oyuncular : MatthewMcConaughey / Anne Hathaway / Jessica Chastain / Michael Caine / Casey Affleck
Yayın Tarihi : 2014
Film Türü: Drama , Macera , Bilim Kurgu

İnsterstellar Konusu : Aksiyon filmleri arasında kendini belli eden en güzel filmler listesinde yer alan bir uzay filmi. Yıldızlararası’nda, teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir… 

7-The Prestige

Yabancı filmler – En iyi filmler – The Prestige

IMDB Puanı : 8,5/10
Oyuncular : Hugh Jackman / Christian Bale / Michael Caine / Scarlett Johansson / Rebecca Hall / Robert W. Arbogast
Yayın Tarihi : 2006
Film Türü: Drama , Gizem , Bilim Kurgu

The Prestige Konusu : İçinde bir çok ünlü ismin oynadığı bu korku filmlerini aratmıyor.Sürükleyici film olan bu yayın en iyi filmler listesinde görünmeyi hak ediyor. Prestij, birbirini alt etmeye çalışan iki sihirbazın hikayesini anlatıyor. 19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar.

Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

8-Green Mile

Sinemalar en iyi filmler – En iyi filmler imdb – Green Mile

IMDB Puanı : 8,6/10
Oyuncular : Tom Hanks / Michael Clarke Duncan / David Morse / Bonnie Hunt / James Cromwell
Yayın Tarihi : 1999
Film Türü: Drama , Suç , Fantazi

Green Miller Konusu : Efsane filmler içinde olan ve duygusal film olan bu amerikan yapımı eser siyahileri yapılmış dışgörmeleri anlatıyor. Sürükleyici film konusu ile birlikte en iyi filmler arasında. Yeşil Yol, bir hapishane görevlisi ile bir mahkumun öyküsünü anlatıyor. Paul Edgecomb’un hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen mahkumları son yolculuklarına uğurlamaktır.

Çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir. Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey’in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır. Coffey, iki küçük kız çocuğunun katil davasında yargılanmaktadır. Coffey’in günden güne gün yüzüne çıkan dünya ötesi güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını anbean ortaya çıkaracaktır.

9-Dunkirk

Aksiyon filmleri – En iyi filmler – Dunkirk

IMDB Puanı : 8,0/10
Oyuncular : Fionn Whitehead / Damien Bonnard / Aneurin Barnard / Lee Armstrong
Yayın Tarihi : 2017
Film Türü: Drama , Aksiyon , Tarih

Dunkirk Konusu : Aksiyon filmlerinin baş tacı olan ve tarihi bir olayı anlatan bu sürükleyici film kesinlikte film önerileri listesine girmeyi hak ediyor. Christopher Nolan’ın 2. Dünya Savaşı’nın kaderini belirleyen olaylardan biri olan Dunkerque Tahliyesi’ni konu edinen filmi, yüz binlerce İngiliz ve müttefik askerlerinin, düşman askerleri tarafından etrafının sarılması ile başlar.

Arkaları deniz olan bir yerde sıkışan askerler, düşman saldırısına karşı çaresiz bir durumda kalırlar. Başrollerinde Mark Rylance, Kenneth Branagh ve Tom Hardy’nin yer aldığı filmin kadrosunda ayrıca Jack Lowden, Aneurin Barnard ve ilk kez film deneyimini yaşacak olan Fionn Whitehead ile Harry Styles da yer alıyor. Filmi kendi senaryosundan uyarlayacak olan yönetmene yapımcılık koltuğunda da Emma Thomas eşlik ediyor.

10-Babam ve Oglum

Türk filmleri – Duygusal filmler – Yerli filmler – Babam ve Oğlum

IMDB Puanı : 8,4/10
Oyuncular : Çetin Tekindor / Fikret Kuskan / Binnur Kaya / Özge Özberk / Tuba Buyukustun
Yayın Tarihi : 2005
Film Türü: Drama , Aile , Duygusal

Babam ve Oğlum Konusu : En iyi türk filmleri arasındaki yerini sabitleyen bu duygusal film hem yerli filmler kategorisinde hemde en iyi filmler türk kategorisinde olağanüstü konusu ile yerini koruyor.Kesinlikle film tavsiyelerine eklenmesi gereken bir film. Babam ve Oğlum’da, 12 Eylül darbesinin yıktığı hayatlardan birinde yetişmektedir küçük Deniz. Annesini henüz doğmadan önce kaybetmiş, bir gazetede yazar olarak çalışan babası tarafından mütevazi bir evde yetiştirilmiştir. Babası dışında tanıdığı tek bir akrabası bile yoktur. Taki babası Sadık, bir gün Deniz’i şaşırtacak bir haberle gelene kadar…


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

115