Tüm Zamanların En İyi Bilim Kurgu Filmleri | En İyi Filmler | IMDb 7+ | 2020


127

Bilim kurgu hayatımızda büyük oranla rol oynuyor. Filmlerde dizilerde ve daha bir çok yerde. Bilim kurgu filmleri daha eğlenceli bir niteliğe sahip. Bilim kurgu filmleri listemizi sizlere imdb puanlamasına ve bilim kurgu filmleri nden en iyilerini seçip listemizi hazırladık. Bilim kurgu filmleri nin arasında 2. ana konuları korku filmleri fantastik filmler romantik filmler olan film önerileri listemizde yer almaktadır.

1) Snowpiercer

bilim kurgu filmleri – fantastik filmler – Snowpiercer

Yapım Yılı: 2013
IMDb: 7.1
Süresi: 118dk
Fragman:

Türü : Aksiyon , Drama , Bilim Kurgu

Konusu : Zekice bir sınıf savaşı bu canlı patlamada pencereden dışarı gider. Snowpiercer, sonuçta Chris Evans’ın bebeklerin mutfak çekiciliğini hatırlattığı bir film. Bugüne kadar gelmemiş bir gelecekte, insanlık, sürekli kapalı bir pistte çalışan bir trende kaçınılmaz havalardan sıyrılıyor. Birçokları için rahat bir varlık değil. bilim kurgu filmleri Üst sınıflar zengin otomobillerde isyan ederken, alt sınıf trenin arkasındaki sıkışık ve kirli mahallelere yönlendiriliyor. Kızgınlıklar ateşlenmeye başlıyor ve kısa sürede Evans bir çeşit karanlık Kaptan Amerika gibi davranarak, alt sınıfa baskıya karşı şiddetli bir ayaklanmaya neden oldu.

2) Inception

fantastik filmler – aksiyon filmleri – inception

Yapım Yılı: 2010
IMDb: 8.8
Süresi: 148dk
Fragman:

Türü: Aksiyon , Macera , Bilim Kurgu

Konusu : Christopher Nolan’ın James Bond’u konuştuğu konuşmasını kapatın – o zaten 007’nin dünyayı kovalayan maceralarına rüyalar üzerinde manipülasyon ile ilgili bu büyük bilet, bilim kurgu kavramını anlattı. Dom Cobb olarak, Leonardo DiCaprio kurumsal casuslukta bir mürettebata liderlik eder ve yüksek wattlı bir oyuncu kadrosu, onu, çarpık mimari ve sıfır yerçekimi setleri olarak oluşturulmuş karmaşık bir zihinsel bulmaca dizisi boyunca izler. bilim kurgu filmleri Çok katmanlı bir hikaye kendi kavramsal alanına girme tehdidinde bulunurken, Nolan’ın, Dom’un son karısına olan tutkusunda parlayan malzemeyle ilgili kişisel tutumu ve rüya ile gerçeklik arasındaki çizgi konusundaki belirsizliği, düz bir zemin oluşturuyor.

3) Hard to Be a God

korku filmleri – aksiyon – bilim kurgu filmleri – hard to be a god

Yapım Yılı: 2017
IMDb: 6.3
Süresi: 180dk
Fragman:

Türü: Drama , Bilim Kurgu

Konusu : Uzay gemisi yok mu? Lazer yok mu? Ne oluyor be? Hayır, siyah ve beyaz Tanrı olmak Zor, fikirlerin bir oyun alanıdır. (Lütfen, The Simpsons’tan Nelson’ın sesini okuyun.) en iyi bilim kurgu filmleri Filmde, bilim adamları, baskıcı karanlık çağda kalmış bir gezegeni incelemek için Dünya’yı terk etti. Doğrudan topluma müdahale etmesinin yasak olduğu bir bilim insanı, kendisini gözlemlemek için daha iyi bir baron olarak ayarladı. Ancak tanrı benzeri statüsü bile onu, cahil, şiddetli ve sadece etrafındaki sade kirli yaşamlardan uzaklaştıramaz. Bilim kurgu filmleri Çok az film, Tanrı Olmak Zor kadar çılgınca ya da çamurludur, ancak ilk yarım saatten sonra, filmin amansız kiri insanlığın en temel doğasının büyüleyici bir şekilde eşsiz tasvirine yol açar. Bir Tanrı Olmak Zor ile ilgili her şey bir savaştır – filmin çekilmesi altı yıl sürdü, kurgulanması yedi ve yapım işkencesi olmalı – ama sonuç muhteşem.

4) District 9

district 9 – aksiyon filmleri – zombi filmleri – korku filmleri

Yapım Yılı: 2009
IMDb: 7.9
Süresi: 112dk
Fragman:

Türü : Aksiyon , Bilim Kurgu , Gerilim

Konusu : en iyi bilim kurgu filmleri Yabancılar, yalnızca Sharlto Copley’nin Wickus’u gibi panodaki jokeyleri çevirerek keşfedilmiş ve keşfedilmiş, dev bir gecekondu mahallesinde tutuklanmak için Dünya’ya geliyorlar. Güney Afrikalı yazar / yönetmen Neill Blomkamp’tan (Chappie) ilk çıkışında, apartheid hakkındaki metaforu kaçırmak imkansız, ama bariz olduğu kadar etkili. Blomkamp, ​​Wickus’un insan toadisinden uzaylı sempatizanına tam anlamıyla bir dönüşümünü neşeyle canlandırıyor ve yumuşak bir yaklaşımla rahatsız edilemiyor. Bu sosyal yorum, şimdiye kadar bir film ekranını sıçratan en aldatıcı, teknoloji ağırlıklı bilim kurgu parçalarından biri olarak giyinmiş.

5) The Martian

uzay filmleri – the martian – bilim kurgu – macera filmleri

Yapım Yılı: 2015
IMDb: 8.0
Süresi: 144dk
Fragman:

Türü : Macera , Drama , Bilim Kurgu

Konusu : Şu anki binyılda 20 yıl, kararlı bir ABD uzay programının çirkin kurgu gibi hissettirdiği gerçeğine odaklanmamaya çalışın. Bunun yerine, Ridley Scott’ın etkileyici türünün özgeçmişine geç kalan kariyerine ek olarak, iyimser ve iyimser bir tonuyla bask yapın. Scott, iyi eğitimli bir astronotun düşmanca bir gezegende kesilen haftalarca hayatta kalabileceğini önermek için Matt Damon’ı neşeli ve son derece yetenekli bir herkes olarak nasıl konumlandıracağını biliyor. bilim kurgu filmleri Son derece etkili, hatta efervesan bile, Marslı bir aile tatili filmi olarak çifte görev yapabilen nadir bilim kurgu gezisidir.

6) Timecrimes

timecrimes – korku filmleri – savaş fiilmleri – macera filmleri

Yapım Yılı: 2007
IMDb: 7.2
Süresi: 92dk
Fragman:

Türü : Korku , Gizem , Bilim Kurgu

Konusu : Timecrimes belki de şimdiye kadar yapılmış en zarif kısır zaman yolculuğu filmi. Orta sınıf Héctor, karısıyla paylaştığı kır evinin arkasında çıplak bir kadına casusluk eder, sonra karısı uzaklaştığında genç kadını arar. en iyi bilim kurgu filmleri Şiddetli maskeli bir adamla karşılaşmak, Héctor’ü giderek daha kötü ve kabus olan bir olaylar zincirine sürüklüyor. Bilim kurgu ile ilgilenmeyen izleyicilere hitap edecek kadar Hitchcockian, Timecrimes zaman döngüsü konseptini Héctor’in derinliklerine taşımak için kullanıyor. Filmin zaman yolculuğu planının hava sızdırmaz olması değil, konseptin, kötü kararların bencil ve aptalca bir eylem seline nasıl basılabileceğini göstermek için ideal olduğunu kanıtlıyor.

7) WALL-E

wall e – fantastik filmler – bilim kurgu filmleri

Yapım Yılı: 2008
IMDb: 8.4
Süresi: 98dk
Fragman:

Türü : Animasyon , Macera , Bilim Kurgu

Konusu : Üzgünüz, R2-D2, sinemanın en şirin robotu olarak günleriniz bitti. Yıpranmış bir dünyadaki son küçük çöp toplama robotu olan WALL-E, bir filmde gördüğümüz en sevimli metal parçalarından biridir (en iyi arkadaşı bir hamamböceği olsa bile). Hiçbir şey içermeyen bir dizi film izlerdik ama bu ‘ölü şehirlerin etrafında dolaşıyor, ilginç bulduğu yerleri tozluyor, ama WALL-E’nin daha büyük hırsları var: uzaya yolculuk, insanlığın kendini mağlup eden tembelliğinin alaycı görünümü ve tüketim, ve her tarafa dönebileceğimizi umuyoruz.

8) Arrival

fantastik filmler – arrival – macera filmleri

Yapım Yılı: 2016
IMDb: 7.9
Süresi: 116dk
Fragman:

Türü : Gizem , Drama , Bilim Kurgu

Konusu : Denis Villeneuve’nin “ilk teması” filmi, eğer insanlar ve uzaylı filmleri arasında sadece bir dilbilimsel değişim olsaydı, bir yolculuk olurdu, ama bu, hayatı algılayan bir türle olan diyaloğumuzdan kaynaklanabilecek, insanın varoluşunun yüksek konseptli evrimine köprü oldu ve zaman bizden çok farklı. Varış, teşvik edici olduğu kadar soğuk olabilir, ancak Amy Adams, hikayenin ruhunu bulur ve zarif bir şekilde tasarlanmış dil dersini ilkel, içten ve hareketli bir şeye bağlar.

9) Ex Machina

ex machina – bilim kurgu filmleri – fantastik filmler

Yapım Yılı: 2014
IMDb: 7.7
Süresi: 108dk
Fragman:

Türü : Drama , Gizem , Bilim Kurgu

Konusu : Muhtemelen “Oscar Isaac bir robotla dans ediyor” ile başlayıp bitebilirim, ancak senaryo yazarı Alex Garland’ın (28 Gün Sonra) bu yönlendirici lafı daha önemli ve daha tuhaf zevkler sunuyor. bilim kurgu filmleri Büyük bir teknoloji şirketindeki orta düzey bir çalışan, CEO’su (Isaac) izole edilmiş evinde bir hafta boyunca geri çekilme kazandığını düşünüyor. Alicia Vikander tarafından büyüleyici bir insan olarak oynanan, AI ile çalışan yeni bir robotu değerlendirmek istediği ortaya çıktı. O hızla yapıya düşmek için “değerlendirme” hızla sıçradı. Karakterler birbirini manipüle ederken izleyicilere sahip olan Garland oyuncakları, karmaşık gerilim filminin zeka dinamiklerini yapay zeka ile geliştirmeye olan ilişkimize gereksinim duyduğu gibi ele almasına izin veriyor.

10) The Thing

korku filmleri – the thing – geirlim filmleri – gizem filmleri

Yapım Yılı: 1982
IMDb: 8.1
Süresi: 109dk
Fragman:

Türü: Korku , Gizem , Bilim Kurgu

Konusu: Korku filmleri John Carpenter bu buzlu gerilimde bilinmeyene olan korkumuzun kalbine saldırıyor. Uzaylılar? Acayip olabilirler. Şekil değiştirme manşetleri dış alandan: çok daha kötü. Söz konusu uzaylı, hayatta kalma konusunda değişmiş bir cehennem olduğu zaman, Antarktika’nın altına gömülen onlarca yıldan sonra donmuş halde kalmış, sadece sınırlı miktarda insan ve hayvan temini gibi? Bu bir düdüklü tencere ve Carpenter, Kurt Russell, Keith David ve bir sürü müthiş karakter oyuncusu ürününü, başka birinin iddia ettiği kişi olup olmadığını kimsenin bilmediği bu soğuk ortama düşürüyor. bilim kurgu filmleri Müthiş aşırı duygusal özel efektler The Thing’i canlı tutuyor ancak zorlukla kontrol edilen paranoya ve dövüş filmin can damarı.

11) Moon

uzay filmleri – moon – bilim kurgu – fantastik filmler

Yapım Yılı: 2009
IMDb: 7.9
Süresi: 97dk
Fragman:

Türü : Drama , Gizem , Bilim Kurgu

Konusu : Bilim kurgu filmleri Warcraft direktörü Duncan Jones’un dikkatini çeken ilk filmi, temelde ay merkezli bir maden karakolunun tek operatörünü oynayan yıldız Sam Rockwell için tek kişilik bir gösteri. Üç yıllık vardiyasının sonuna yaklaşan adam sorun yaşamaya başlar. Sadece yalnızlıktan ve aydaki yalnız hayattan bekleyeceğiniz çarpıcı sıkıntıdan değil; daha çok yaşamındaki büyük kırıklar gibi, bu onun varlığıyla ilgili çok daha rahatsız edici gerçekleri ortaya koyuyor. Muhteşem Rockwell, karakolun AI yardımcısı olarak Kevin Spacey’in sesiyle ve Clint Mansell’in en az ancak etkili bir skoruyla destekleniyor. Sadece uzayda soğuk bir kayada ölümle yüzleşmek bu kadar çekici olmamalı.

12) Primer

primer – macera filmleri – fantastik filmler – en iyi filmler

Yapım Yılı: 2004
IMDb: 6.9
Süresi: 77dk
Fragman:

Türü : Gerilim , Drama , Bilim Kurgu

Konusu : Baş döndüren zaman yolculuğu hikayesi, zaman içinde nesneleri geri gönderebilecek bir makine yapan tökezleyen iki arkadaşa odaklanır. Yakında kendilerini bir kaç kuruş yapmak için zaman döngülerinde atıyorlar, elindeki stok ipuçlarını atıyorlar. Kişisel arzular, temel bir hızlı zenginleştirme şeması olabilecek şeyleri karmaşıklaştırırken, iç içe geçmiş zaman döngüleri her erkeğin birden fazla versiyonunu yaratır. Hayranlar tüm Primer’in tuhaf ayrıntılarını takip etmek için grafikler hazırladılar ancak sıradan izleyiciler bile bu sokak seviyesindeki kafa gezisini yönetmen Shane Carruth gibi kararlı bir film yapımcısının yapabileceklerinin kanıtı olarak görecek.

13) Her

her – bilim kurgu filmleri – animasyon filmleri

Yapım Yılı: 2013
IMDb: 8.0
Süresi: 126dk
Fragman:

Türü : Drama , Romantik , Bilim Kurgu

Konusu : Teknolojiye olan bağımlılığımız, bir tür iletişim vekili olarak çalışan, sevilen içe dönük Theodore’un telefonuna âşık olduğu gibi bilim kurgu filmleri mantıklı bir uç noktaya ulaşıyor. Özellikle, birimin, eski karısı veya diğer insan kadınlarından daha duygusal olarak uyarıcı bir ortak olduğunu tespit ettiği Samantha adını alan, AI’nın güçlendirdiği işletim sistemi. Bununla birlikte, cinsiyet sorununu bir kenara bırakmakla birlikte, büyük sorunlar insan ve kaynak kodunun birleşmesinde belirleyicidir. Yazar / yönetmen Spike Jonze, yalnızca Theodore’a değil aynı zamanda insan bağlantısının sınırlandırılmasından kurtulmak isteyen özlemi Samantha’ya karşı da derin bir empatik.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

127