En İyi Aksiyon Filmleri Listesi | En İyi Filmler | IMDb 7+ | 2020


112

En iyi aksiyon filmleri listemizde bu zamana kadar en iyi aksiyon filmleri listelenmiştir. Bu filmlerin arasında aksiyon filmleri nin yanı sıra ikinci konuları korku filmleri , savaş filmleri , macera filmleri , dram filmleri , bilim kurgu filmleri gibi olan filmlerde mevcuttur.

Tatilde izlenecek en iyi yabancı diziler listemize gitmek için buraya tıklayabilirsiniz

Cold Pursuit Filmi

cold pursuit – aksiyon filmleri

Yayınlandı: 8 Şubat
Oyuncular: Liam Neeson, Laura Dern, Emmy Rossum, Tom Bateman
Yönetmen: Hans Petter Moland
Cold Pursuit fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cold Pursuit Konusu: Taken’in kalıbındaki basit bir aksiyon-gerilim filminden daha karanlık bir komedi suçu efsanesinden daha fazlası olan bu Colorado kümesi intikam hikayesi, uyuşturucu tüccarlarını öldüren ve cesetlerini döken Nels Coxman (Neeson) adındaki kar temizleme aracının etrafında toplandı. buzlu bir nehirde. Nels’in Kyle’ın asla “uyuşturucu” olmadığını iddia etmesine rağmen aşırı dozda madde çeken oğlu Kyle’ın trajik ölümünden sonra bu şiddetli ve soğuk yola saptı. Nels’in suçluları ve ayrıca düşük ömürlü ortakları ve birkaç yerel polisi, suçlu olduklarından ve beklediklerinden daha fazla ekrana katılarak, davaya Neeson’un öfkeli babasıyla garip bir uyum sağlayabilecek yuvarlanan, tüylü bir köpek topluluğu yarattı.

Triple Frontier Filmi

triple frontier – aksiyon filmleri – savaş filmleri

Yayınlandı: 13 Mart
Oyuncular: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund Yönetmen: J.C. Chandor
Triple Frontier fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Triple Frontier Konusu : Metallica’s Ride Lightning’i bir hafta boyunca dinlemenizi sağlayan bir film, doğru bir şeyler yaptığını gördükten sonra. Affleck’i eski Özel Kuvvetler ekibine ateşe veren bir ekip olarak yöneten bu askeri soygun gerilim filmi, “Kimin İçin Zil Sesleri” ile açılmaya ek olarak, ormanda bir uyuşturucu satıcısı soyma görevinde bulunan tüm gerekli aksiyon filmlerinin vurur. “Çeteyi bir araya getirmek” sahnesi, “içeride misin yoksa dışarıda mısın?” sekans, “gitmemiz gereken parayı indir” anı ve tabii ki, Netflix’in ne kadar para kazanmaya istekli olduğunu göstermek için dağlarda bir “kutsal bok” helikopter kazası. Öyleyse film neden underwhelming hissediyor?

The Bouncer Filmi

the bouner – savaş filmleri aksiyon film

Yayınlanan: 11 Ocak
Oyuncular: Jean-Claude Van Damme, Sveva Alvit, Sami Bouajila, Kaaris
Yönetmen: Julien Leclercq
The Bouncer fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

The Bouncer : ’80’li ve 90’lı yılların eylem yıldızlarını yaşlandırmaya gelince, yeni filmlerinden hangilerinin gerçekten izlemeye değer olduğunu ve hangilerini Blockbuster pazarlık kolunda toplayamayacağınızı bilmek zor olabilir. . Örneğin, Jean-Claude Van Damme’nin başrol oynadığı yeni bir suç gerilim filmi The The Bouncer’ın başlığı ve afişi, tamamen dikkat çekicidir ve bu filmin ne kadar iyi olduğu hakkında bir fikir vermeyin. Bu, Van Damme’nin en iyi parçalanmış, oyuk performanslarından birini içeren akıllı, saçma, karakter tabanlı bir aksiyon filmi. Bloodsport yıldızı, polisler tarafından striptiz klübündeki patronuna casusluk yapmak üzere tutulan gece kulübü sert adamlarından oluşan eski koruma görevlisi Lukas’ı canlandırıyor. (İstekli bir hırs değil: Hükümet suç patronunun sahte bir yüzüğün sorumlusu olduğundan şüpheleniyor ve genç kızıyla ilgilenen Lukas’ı köstebek olarak görev yapmak için sıkıyorlar.)

Alita: Battle Angel Filmi

alita battle angel – macera filmleri – aksiyon

Yayınlandı: 14 Şubat
Oyuncular: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Keean Johnson, Mahershala Ali
Yönetmen: Robert Rodriguez
Alita fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alita Konusu: İlk fark ettiğiniz şey portallar gibi başka bir boyuta çağıran büyük gözler. Bir hurdalıkta, belki de kızının ölümüyle kederle tüketilen çılgınca bir bilim insanı tarafından keşfedilen bir cyborg olan Alita, aktris Rosa Salazar (Maze Runner, Bird Box) tarafından canlandırıldı, ancak teknoloji Alita yapımcısı ve ortakları tarafından esrarengiz hayata getirildi yazar James Cameron, uzaylı çevresel opus Avatar’ı için geliştirdi. (Cameron aslında Alita’yı yönetecekti, ama Na’vi’nin dünyası tarafından tutuklandı.) Avatar’a ya da Jüpiter Yükselen ya da Valerian gibi gonzo dünyası inşa eden diğer renkli eylemlere. Bin Gezegen Şehri, Alita: Battle Angel uyum içinde hareket eder ve ara sıra Cameron’un aşırı ciddiyetli, titiz duyarlılığını Rodriguez’in daha garip ve ironik bir yaklaşımla birleştirmeye çalışır. Yine de, film, Alita’nın kaba saldırganları şiddetli, X-Games etiketinin şiddetli bir X-Games versiyonunda savurduğunu belirleyen saçma ve kinetik “motorball” sekansında olduğu gibi bağladığında, bu, gerçeği değiştiren, para yakan bu kadar heyecan verici bilim-kurgu gişe canavarı alır. Belki bir karakterin kendi bedeni ile karmaşık ilişkisi hakkında bir hikaye uydurma filmi, kendi CG derisinde rahat hissetmek için zaman alır.

The Standoff at Sparrow Creek Filmi

The Standoff at Sparrow Creek – en iyi filmler – film önerileri

Yayınlanan: 18 Ocak
Oyuncular: James Rozeti Dale, Brian Geraghty, Patrick Fischler, Mutlu Anderson
Yönetmen: Henry Dunham
The Standoff at Sparrow Creek fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

The Standoff at Sparrow Creek Konusu: Sparrow Creek’teki Standoff, kısıtlamanın değerini anlayan bir film. Bir polis cenazesinde yapılan toplu çekimin ardından Michigan’daki bir milis grubu, bir AR-15 grubu da dahil olmak üzere ölümcül silah stoklarının durumunu iki kez kontrol etmek için bir depoda toplandı. Silahlardan birinin eksik olduğu ortaya çıktı – radyo, atıcının AR-15 kullandığını doğruladı – ve gruptaki adamlardan sadece biri yakalamış olabilirdi. Çabuk, Rezervuar Köpekleri benzeri senaryo, eşzamanlı konuşkan ve sıkıcı bir duruma dönüşürken, James Badge Dale’in eski polis eski Gannon’uyla birlikte, komplo-fikirli meslektaşları tarafından sorgulanmaya çalışarak, burada esneklik göstermeye çaba gösteren oda karakterleri Ateş etmeden önce katili bulup gruba bir bütün olarak dokunabiliyorsunuz. Ancak bu gölgeli figürlerden herhangi birine güvenilebilir mi? Bu, Donald Trump altındaki sağ kanatlı paranoya antropolojik bir çalışması veya InfoWars çağındaki beyaz erkek öfkesine dair bir inceleme değil – tüm bu adamların inandıkları ve ciddi ateş gücü ile elde etmeyi umdukları şeyin kesin özellikleri – – ama Dunham, burada ilk defa sahneye çıktığında, bu saçak gruplara çizilen erkeklerin kişilikleri ve tutumlarını sıfırlıyor. Onları kenelerden geçiren şeyi size gösterir. Sonra onları şaşırtıyor.

John Wick: Chapter 3 – Parabellum Filmi

john wick 3 – aksiyon macera filmleri

Yayınlandı: 17 Mayıs
Oyuncular: Keanu Reeves, Halle Berry, Laurence Fishburne, Mark Dacascos
Yönetmen: Chad Stahelski
John Wick 3 fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

John Wick Konusu: Bir düşmanı bir kütüphane içindeki bir kitapla yüzüne çarptığında veya at sırtında bir Manhattan sokağında dörtnala giderken başıboş mermilerden kaçarken, John Wick sakin olmaya devam ediyor. Şaşırtıcı derecede esnek olan bu serideki üçüncü girişe geri dönen, sürekli koşulan suikastçi, zayıflık, acı ve hatta kırılganlık göstermekte, ancak hiçbir silah durgunluğun zırhını delip geçememektedir. Bu filmleri çok sürükleyici yapar. Hikaye çoğunlukla aptalca – Wick, eskiden eski müttefikleri olduğu ve katledilmesi gereken suikastçilerin emri ile “eksofonik” olarak ilan edildi. dublör ekibi, Wick’i tıkayan çekirdek unsurları asla gözden kaçırmaz.

Polar Filmi

polar – bilim kurgu fimleri – askiyon film

Yayınlanan: 25 Ocak
Oyuncular: Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick, Matt Lucas
Yönetmen: Jonas Åkerlund
Polar fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Polar Konusu: Yüzeyde, Black Kaiser (Mikkelsen) lakaplı, dünyaca mücadele eden bir hitman hakkında bir grafik romanın bu uyarlaması, saçma bir dünya yapımı ve balistik silahla mücadele ile tamamlanmış bir John Wick klonuna benziyor. Ancak Kaiser’i cinayet işinden emekli olduklarının eşiğine kadar takip eden gerçek film tonu, hiper kinetik ve biraz da alçakça. Wick stilize edilmiş zanaat kokteyl kaplama yerine, Madonna, Taylor Swift ve Maroon 5 gibi sanatçılara yönelik müzik videoları çeken yönetmen Jonas Åkerlund, Crank serisinin garip karmaşasını ve çığlıklarını takip ediyor. Provokasyonların tümü etkili değildir – örneğin, Johnny Knoxville’in suikast almasıyla açılış sahnesi muhtemelen net izleyicileri Netflix ana sayfasına geri gönderir – ama Mikkelsen hareketli, duygusal bir performans verir. Çocuklarına bir günlük kabin kuşatması sırasında çıplak düşmeyi ya da çıplak mermileri atmaları konusunda talimat verirken, Mikkelsen filmi topraklı tutar ve sonuçta kusurlarına rağmen izlemeye değer.

Dragged Across Concrete Filmi

Dragged Across Concrete – macera filmleri – dram filmleri

Yayınlandı: 22 Mart
Oyuncular: Mel Gibson, Vince Vaughn, Tory Kittles, Michael Jai
Yönetmen: S. Craig Zahler
Dragged Across Concrete fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dragged Across Concrete Konusu: En iyi aksiyon filmleri listesinde olan Bu unapologetically kışkırtıcı, bazen de düşünceli polis epikinin canlı ismi, haşlanmış diyalog, şok edici şiddet ve tartışmalı yıldız Mel Gibson’ın ekran varlığına olan toleransınıza bağlı olarak bir karşılama matı veya bir uyarı levhası olarak hizmet eder. Memur Brett Ridgeman’ı oynayan Gibson, işyerinde aşırı güç kullanarak videoya yakalanmak için askıya alınan ırkçı bir polis rolüne yaralı bir durgunluk ve yaralı bir gurur getiriyor. Nakit paraya boğulmuş ve büyük bir skor elde etmek isteyen Ridgeman ve küçük ortağı Lurasetti (Vaughn) cezaevinden yeni çıkan bir suçlu (Kittles) dahil olmak üzere bir grup soyguncunun parasını çalmayı ve ailesi için hayatı daha iyi hale getirmeyi planlıyor . Kurulum tanıdıktı, kara filmlerde ve suç romanlarında gördüğünüz benzer soygunlara hitap ediyor, ancak Zahler’in, uzun süredir devam eden silahlı bir savaş gibi ana dizilerin sahneye çıkması, özellikle de çıkarılan riskli sahneler, kulağa hoş gelebilir. Draugh Across Concrete, Vaughn ile yaptığı önceki (ve çok daha güçlü) işbirliğindeki Cell Block 99’da Brawl’ın yumruğundan yoksun olsa da, kapsamını genişletmek isteyen ve izleyicisinin sabrını test etmek isteyen bir sanatçının eseridir.

Master Z: The Ip Man Legacy Filmi

Master Z: The Ip Man Legacy – en iyi aksiyon film – savaş filmleri

Yayınlandı: 12 Nisan
Oyuncular: Max Zhang, Dave Bautista, Liu Yan, Xing Yu
Yönetmen: Yuen Woo-ping (Çömelmiş Kaplan, Gizli Ejderha: Kader Kılıcı)
Master Z: The Ip Man Legacy fragmanını izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Master Z: The Ip Man Legacy Konusu: Usta Z: Bir dizi eğlenceli dövüş sanatları filminin en son üyesi olan Ip Man Legacy‘nin bir suçlusu var, burada suç patronu Tso Ngan Kwan’ı canlandıran Michelle Yeoh saldırganla ve bütünüyle yüzleşiyor Film elektrik sarsıntısı çekiyor. Yeoh’in filmdeki rolü küçük ama pek önemsiz: İşlemlere ağırlık ve kinetik katıyor. Bir bakkal dükkânı açtığında ve beladan uzak durmaya çalıştığı, yetenekli avcı Cheung Tin Chi (Zhang) ‘i izleyen daha büyük anlatı, izleyiciyi boğuşan, güldüren güldüren benzer enerji patlamaları, el-ele savaş sahneleri ile doludur ve fiziksel lütuf tezahürat ve ekranda koreografide hassaslık. Orijinal Ip Man girişlerini tanımlayan ve dizinin net yüzü olan Donnie Yen’i içermeyen gerçek tarihe yönelik jestleri büyük ölçüde terk etmesine rağmen, Master Z’nin hoş bir mizah anlayışı, güçlü bir tonu ve bıyık sporu yapan Dave Bautista, devasa çerçevesini içine almak için mücadele eden takım elbise giyiyor. Daha fazla İstediğiniz ne?


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

112