Dolar kritik seviyede fiyatlanıyor !


89

Haftaya 6.85’in altında başlayan dolar için olumsuz yorumlar artıyor. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen ve tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs, piyasaların yönünü belirlemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftaya 6.81 seviyesinde başlayan dolar/TL perşembe günü 6.86 seviyesini görmüş ve cuma gününü 6.8525 seviyesinden kapatmıştı. Ekonomistlere göre dolardaki yükselişin ana sebebi koronavirüste yaşanan ikinci dalga endişeleri. Söz konusu bu endişe ile birlikte ülkeler varlıklarına daha tedbirli yaklaşıyor.

Okuduğunuz bu yazının kaleme alınması sırasında 6.85 seviyesinden fiyatlanan dolar, yükseliş kaydetmeye devam ediyor. Koronavirüste ikinci dalganın başlaması ciddi değerleri beraberinde getirebilir. Ayrıca doların haftaya 6.85 seviyesinden başlaması, hafta içerisinde daha yüksek seviyelerin görüleceğinin bir işareti olabilir.

Bu gün (22/06/2020) açıklanacak veriler içerisinde haziran ayı Tüketici Güven Endeksi ön plana çıkacak ve perşembe günüde tüm gözler Merkez Bankası‘nın faiz kararında olacak.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

89