Çernobil Dizisi ‘nin Bizlere Göstermediği Korkunç Yüzü | Gizli Mesajlar


124

Son zamanlarda epey popüler olan çernobil dizisi hakkında bilinmeyen bilgileri sizler için topladık. Chernobyl dizisinin asıl amacı yaşanan felaketin gerçek yüzünü yansıtmak olduğu için filmde bizlere anlatılmak istenen şeyler olabiliyor. Çernobil dizi izlemek isytiyorsanız ilk önce çernobil bilgilerine ulaşabileceğiniz en iyi yabancı diziler yazımıza gidebilirsiniz.

1) Çernobilin müziğe etkisi

çernobilde çalınan gerçek müzik

Çernobil dizisi nin müziklerinden ve bestelerinden sorumlu olan Hildur Guðnadóttir çernobil dizi müziklerini oluşturmak için Çernobile gönderildi. ve oradaki atmosferden yararlanarak daha gerçekçi bir nota ortaya çıktı.

2) Bazı karakterler gerçek değil

Ulana Khomyuk – chernobyl dizisi

Chernobyl dizisinde oynayan Ulana Khomyuk gerçekte var olan bir karakter değil. Dizi gereği canlandırılmış.

3) Bozulmamış radyasyon kenti

 Pripyat – chernobyl – dizi

Çernobil‘de patlamaya neden olan santrale sadece 2 km uzaklıkta olan Pripyat kentinde o günden bu zamana kadar hiç bir şey bozulmamış ve Chernobyl dizisi çekilmesi için bile oraya girilmesine izin verilmemiştir.

4) Çevirmeye gerek yok , izleyenler anladı!

çernobil dizi – süt sağma sahnesi

Yapımcıya göre Çernobil dizisi nin meşhur süt sağma sahnesinde kadının söylediği Rusça cümlelerin neden çevrilmediğinin cevabı izleyicilerin kadının çaresiz ruh halinden uzun bir cümlede ne dediğini anlayabileceği olmuştur.

5) Gerçek olay yeri inceleme

çernobil dizisi – chernobyl gerçek santral

Chernobyl dizisi‘nin gerçek olması için uğraş veren yapımcılar dizide santral sahnesini dahada gerçek ve orjinal hikayeye uygun hale getirmek için gerçek faciadaki nükleer santralin bir bölümünde çekimler yapmıştır.

6) Hisleri yansıtmak çok önemli

çernobil dizi izle – chernobyl

Karakterlerin yaşadığı ve yaşattığı bütün duygular o dönemdeki chernobyl faciası sırasında kimliği bilinen ve projede görev alan kişilerin araştırmalar ile birlikte gerçek hayatlarında nasıl birisi olduğunu öğrenip elindeki bilgilere göre dizide oynadıkları karakterleri hazırlamaya çalışmışlardır.

7) Kendini kısa sürede gösterdi

chernobyl imdb dizi – çernobil dizi imdb

Chernobyl dizisi uzun süredir yerini koruyan breaking bad ve HBO yapımı game of thrones dizilerini yerlerinden alıp en iyi yabancı dizileri imdb listesinde 1 numaraya oturdu.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

124