Çernobil Dizisinin Bizlere Göstermediği Korkunç Yüzü | Gizli Mesajlar


0

Son zamanlarda epey popüler olan çernobil dizisi hakkında bilinmeyen bilgileri sizler için topladık. Chernobly dizisinin asıl amacı yaşanan felaketin gerçek yüzünü yansıtmak olduğu için filmde bizlere anlatılmak istenen şeyler olabiliyor. Çernobil dizi izlemek isytiyorsanız ilk önce çernobil bilgilerine ulaşabileceğiniz en iyi yabancı diziler yazımıza gidebilirsiniz.

1) Çernobilin müziğe etkisi

çernobilde çalınan gerçek müzik

Çernobil dizisinin müzikleirinden ve bestelerinden sorumlu olan Hildur Guðnadóttir çernob dizi müziklerini oluşturmak için çernobile gönderildi. Ve oradaki atmosferden yararlanarak daha gerçekçi bir nota ortaya çıktı.

2) Bazı karakterler gerçek değil

Ulana Khomyuk – chernobly dizisi

Chernobly dizisinde oynayan Ulana Khomyuk gerçekte var olan bir karakter değil. Dizi gereği canlandırılmış.

3) Bozulmamış radyasyon kenti

 Pripyat – chernobly – dizi

Çernobilde patalamaya neden olan santrale sadece 2 km uzaklıkta olan Pripyat kentinde o günden bu zamana kadar hiç bir şey bozulmamış ve Chernobly dizisi çekilmesi için bile oraya girilmesine izin veirlmemiştir.

4) Çevirmeye gerek yok , izleyenler anladı!

çernobil dizi – süt sağma sahnesi

Yapımcıya göre dizinin meşhur süt sağma sahnesinde kadının söylediği rusca cümlelerin neden çerilmediğinin cevabı izleyicilerin kadının çaresiz ruh halinden uzun bir cümlede ne dediğini anlayabileceği olmuştur.

5) Gerçek olay yeri inceleme

çernobil dizisi – chernobly gerçek santral

Chernobly dizisinin gerçek olması için uğraş veren yapımcılar dizide santral sahnesini dahada gerçek hale getirmek için gerçek faciadaki nükleer santrali bölümünde çekmiştir.

6) Hisleri yansıtmak çok önemli

çernobil dizi izle – chernobly

Karakterlerin yaşadığı ve yaşattığı bütün duygular o dönemdeki chernobly faciası sırasında kimliği bilinen ve projede görev alan kişilerin araştırmalar ile birlikte gerçek hayatlarında nasıl birisi olduğunu öğrenip elindeki bilgilere göre dizide oynadıkları karakterleri hazırlamaya çalışmışlardır.

7) Kendini kısa sürede gösterdi

chernobly imdb dizi – çernobil dizi imdb

Chernobly dizisi uzun süredir yerini koruyan breaking bad ve hbo yapımı game of thrones dizilerini yerlerinden alıp en iyi yabancı diziler imdb listesinde 1 numaraya oturdu.


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir