Bitcoin neden düşüyor, yaşanan düşüşün sebebi ne ?


112

Yeni güne ani bir düşüş ile başlayan lider kripto para Bitcoin, 700 dolarlık ciddi bit kayıp yaşadı. Bizler bu yazıyı kaleme alırken 9.252 dolardan fiyatlanan Bitcoin’in neden değer kaybettiği ortaya çıktı !

Bir süre önce 9.800 dolar seviyesinden 9.222 dolara kadar ani bir düşüş yaşayan Bitcoin, 9.090 doları gördü. Ansızın gerçekleşen bu ani düşüşe hazırlıksız yakalanan yatırımcılar, BTC‘deki düşüşün sebebini merak ediyor. Bazıları madencileri suçlarken bazıları ise balinaları suçluyor.

Glassnode üzerinden paylaşılan verilere göre 23 Haziran 2020 tarihinde madencilerin piyasaya sürdüğü BTC‘ler bir yıldan fazla bir süredir ilk defa bu seviyeye ulaştı. Yalnızca Bitfinex borsası, madenci adreslerinden 2.650 BTC yani yaklaşık olarak 25 milyon dolar değerinde Bitcoin aldı. Aynı şekilde CryptoQuant firması HaoBT ve Pooling‘den büyük BTC çıkışları tespit ettiğini belirtti.

Ancak söz konusu bu kripto paralar borsalara gitmedi. Dolayısıyla yaşanan fiyat düşüşü ile doğrudan bir ilgileri yok. Yani madenciler şimdilik günah keçisi durumunda. Bitcoin bir süre daha hareketli bir fiyat tablosu ile karşımıza çıkabilir.

Bitcoin‘de piyasanın alıcılı ilerlemesi 9.500 9.700 ve 10.000 dolarlık kritik direnç noktalarını gündeme getirebilir. Satış baskısının artması fiyatı 9.000 doların altına çekebilir.

Yazı içeriği yalnızca bilgilendirme amacı gütmektedir. ”Yatırım tavsiyesi”
niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız yatırımlardan doğacak olan olumlu
ya da olumsuz sonuçlardan yazar ve tavsiyebak.com adresi sorumlu değildir.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

112