Bitcoin 700 dolarlık düşüş yaşadı, düşüş devam edecek mi ?


119

Önceki gün PayPal haberi ile yükseliş kaydeden lider kripto para Bitcoin, 700 dolarlık ani bir düşüş ile yatırımcıları korkuttu. Peki Bitcoin’deki düşüş devam edecek mi ? Analistler lider kripto para için ne söylüyor ? Soruların cevabı yazımızın devamında.

Kripto para piyasası sert bir düşüş ile güne başladı. Piyasanın gerilemesindeki ana neden Bitcoin‘de yaşanan sert düşüş. Son olarak 10 gün önce 9.000 doların altına düşen lider kripto para Bitcoin, bu gün 9.222 dolara kadar düşüş yaşadı. Okuduğunuz bu yazının kaleme alınması sırasında Bitcoin, 9.291 dolardan işlem görüyordu.

Kripto dünyasının bilindik isimlerinden biri olan analist Josh Rager, Bitcoin sahipleri için uzun bir yazın kapıda olduğunu belirtti. Rager, Bitcoin‘de yaşanan düşüşün devam edeceğini ve fiyatın 8.500 dolara kadar düşüş yaşayacağını söyledi. Eğer, 8.900 dolarlık kritik destek noktası aşağı yönde kırılırsa, Rager‘ın söylemleri gerçekleşebilir ve 8.500 dolar gündeme gelebilir. Josh Rager‘ın fiyat tahminlerini destekleyen birçok indikatör mevcut.

Analistler yakın vadede ciddi düşüşlerin geleceği konusunda hemfikir. Tıpkı Josh Rager gibi popüler bir analist olan Teddy Cleps, fake yükselişlerin yaşandığını ve Bitcoin‘in olumsuz işaretler gösterdiğini belirtti.

Eğer Bitcoin 9.500 doların üzerine çıkamazsa düşüşler devam edecektir. Fiyatın 9.500 doların üzerine çıkması ilk etapta 9.650 9.700 daha sonra ise 10.000 doları karşımıza çıkarabilir.

Yazı içeriği yalnızca bilgilendirme amacı gütmektedir. ”Yatırım tavsiyesi”
niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız yatırımlardan doğacak olan olumlu
ya da olumsuz sonuçlardan yazar veya tavsiyebak.com adresi sorumlu değildir.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

119