Bitcoin 5.000 dolara düşebilir !


86

Okuduğunuz bu yazının kaleme alınması sırasında 9.181 dolardan fiyatlanan lider kripto para Bitcoin, düşüş belirtileri göstermeye devam ediyor. Bitcoin’in aşağı yönlü hareketi sürdürmesi ve başarılı analistlerin olumsuz yorumları, yatırımcıları korkutuyor.

Lider kripto para Bitcoin, satış baskısı ile mücadele ediyor. Analistler fiyatın düşmeye devam edeceği konusunda hemfikir. Zira teknik bir gösterge bir ay içerisinde iki defa yanıp söndü, bu durum çöküşü beraberinde getirebilir. Uzmanlara göre söz konusu teknik gösterge en son görüldüğünde Bitcoin fiyatı 8.000 dolardan 3.500 dolara kadar düştü. Başarılı analistler 5.000 dolarlık destek seviyesinin gündeme geleceğini düşünüyor.

Eğer mevcut konumdan aşağı yönlü hareket sürer ve fiyat 9.000 doların altına düşerse ilk etapta 8.800 dolara kadar ani bir düşüş yaşanabilir. Bu noktada ayıların baskın olacağı düşünülmekte. Eğer ayılar baskı yaparsa 8.600 dolar gündeme gelebilir ve uzun vadeli bir düşüş trendi başlayabilir.

Bitcoin, yukarı yönde yeni bir hareket başlatmak istiyorsa 9.500 doların üzerine çıkmalı. Fiyatın 9.500 dolara çıkması 9.650 doları ilk etapta karşımıza çıkaracaktır. Bu noktada piyasanın alıcılı ilerlemesi 10.000 dolarlık güçlü direnci konuşturabilir.

Eğer Bitcoin aşağı yönlü hareketini sürdürürse 5.000 dolara kadar düşüş yaşanabilir. Lider kripto para düşüşü 5.000 dolarda sınırlandırmış gibi görünüyor.

Yazı içeriği yalnızca bilgilendirme amacı gütmektedir. ”Yatırım tavsiyesi”
niteliği taşımamaktadır. Yapacağınız yatırımlardan doğacak olan olumlu
ya da olumsuz sonuçlardan yazar ve tavsiyebak.com adresi sorumlu değildir.


Bunlarda ilginizi çekebilir


Beğendiysen Paylaş Lütfen :)

86